Jawa prodala prvních padesát novinek a chce se znovu prosadit i v cizině | E15.cz

Jawa prodala prvních padesát novinek a chce se znovu prosadit i v cizině

720p480p360p240p
25. května 2017 • 16:00

Nové modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage jsou na trhu od nedávné výstavy Motocykl a Motosalon, kde si odbyly premiéru. Za březen a duben se již prodalo padesát  strojů JAWA 350 OH.


Jawa Moto spol. z Týnce nad Sázavou chce s modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage navázat na úspěšnou tradici z padesátých a šedesátých let, kdy exportovala do řady zemí. V současnosti začíná novinky předvádět i na Slovensku a v Maďarsku.

"V novodobé historii jsme se pokoušeli o znovuzavedení Jawy na ruský trh, ale okolnosti nám nebyly nakloněny. Nyní se o to samozřejmě pokusíme znovu a věříme ve větší úspěšnost," říká obchodní manažer výrobce Jiří Kraft a doplňuje, že u modelu Jawa 350 OHC je poptávka poměrně silná. Novinka navíc disponuje ekologickou homologací EURO IV, která právě vešla v platnost.

Model Jawa 660 Vintage má pouze homologaci pouze EURO III, a proto je podle Krafta jisté, že těchto motocyklů bude omezené množství. "Mateřská společnost Jihostroj, přistoupila i k celkové rekonstrukci továrny Jawa Moto spol., stejně jako strojního vybavení," uzavřel výkonný ředitel Jawy František Hruška, s tím, že výše investice není veřejná.

Nová Jawa 350Nová Jawa 350Autor: Jawa

Továrna Jawy po kompletní rekonstrukciTovárna Jawy po kompletní rekonstrukciAutor: Jawa

 Podívejte se na další stroje, které se v Československu vyráběly

Hvězda cestovního ruchu, autobus Škoda RTO, se přestala vyrábět před 40 lety. Připomeňte si ji snímky Viléma Heckela
 
Barča. Jak se vyráběla mladoboleslavská legenda pohledem Viléma Heckela

 

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!