EXPO REAL – evropský lídr realitních veletrhů | E15.cz

EXPO REAL – evropský lídr realitních veletrhů

Je ekonomika na vzestupu? Jaká výstavba bude nejefektivnější pro zvyšující se populaci? Je development v útlumu? Je kariéra na trhu nemovitostí stále ještě perspektivní? Jaké jsou aktuální důvody oblíbenosti různých mezinárodních investičních lokalit?

Tyto a jiné otázky jste si mohli zodpovědět na 15. mezinárodním odborném veletrhu komerčních nemovitostí a investic EXPO REAL, který proběhl ve dnech 8. – 10. října v Mnichově.

Čeští i Slovenští manažeři developerských a investorských firem se setkali na stáncích Prahy, Ostravy, Jihočeského kraje a slovenského města Košice. Je velkou škodou, že zatímco ostatní evropské metropole své výstavní plochy rozšiřují nebo se alespoň spojují do společných výstavních prostor, aby v kooperaci podpořili lokalitu, zemi či obor, tak českých a slovenských stánků rok od roku ubývá co do počtu tak i prezentací.

Podle sdělení organizátora počet návštěvníků oproti loňsku mírně vzrostl a veletrh tak navštívilo 38 000 zájemců o realitní a investiční trh. Počet stánků také převýšil minulé ročníky, a zatímco v roce 2011 bylo možné navštívit v 6ti halách 1 610 vystavovatelů, letos se prezentovalo 1 700. Expo Real tak dokazuje svoji vedoucí funkci a oblíbenost mezi realitními veletrhy.

Oblíbenost veletrhu dokazují i zaoceánští vystavovatelé z Ameriky, kteří se také snaží využít evropský potenciál veletrhu ke spolupráci na nových projektech a k navázání nových obchodních kontaktů z branže. Další, kteří chtějí využít potenciál a pomoct rozhýbat realitní trh byli představitelé bank, jejichž „konkurenční boj“ byl cítit na každém kroku.

Příští rok proběhne veletrh EXPO REAL ve dnech 7. – 9. 10. 2013.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!