Bitcoin jako na houpačce. Jeho cena znovu překročila tisíc dolarů | E15.cz

Bitcoin jako na houpačce. Jeho cena znovu překročila tisíc dolarů

Bitcoin jako na houpačce. Jeho cena znovu překročila tisíc  dolarů
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Antana

ČTK, nos

Hodnota virtuální měny bitcoin v posledních měsících prochází značnými výkyvy. V listopadu se jeho cena vyšplhala až na 1250 dolarů, v prosinci se však kvůli restrikcím v Číně propadla až na 421 dolarů. Nyní bitcoinu pomohla zpráva, že je začne přijímat výrobce internetových her Zynga.

Hodnota kybernetické měny bitcoin se vrátila nad 1000 dolarů Za nárůstem stála zpráva, že měnu začne přijímat výrobce internetových her Zynga. Informoval o tom server BBC.

Zynga se podle BBC zřejmě stane zatím nejvýznamnějším výrobcem videoher, který bude bitcoiny přijímat. Firma je největším poskytovatelem her pro komunitní síť Facebook a mezi její nejznámější tituly patří CityVille 2, FarmVille či Words With Friends.

Vývoj ceny bitcoinu na burze Mt.Gox:

Vývoj ceny bitcoinu k 6.1. 2014Vývoj ceny bitcoinu k 6.1. 2014Autor:

V České republice dosud začaly bitcoiny přijímat asi tři desítky podnikatelů. Virtuální měnou lze platit parkování, ubytování, nákup výpočetní techniky, pořízení nových bot, útratu v baru, stříhání nebo masáž. Poskytovatelé služeb se ale shodují v tom, že jde spíše o doplňkovou nabídku a její využití je zatím malé.

Internetovou měnu bitcoin vytvořil v roce 2009 anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto. Měna je navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Její hodnota závisí na důvěře lidí v tuto měnu. Celkové množství peněz je konečné a jeho uvolňování do oběhu je definováno matematickými zákony. V síti probíhají platby za minimální nebo nulové náklady.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!