Nezaměstnanost v Německu zůstala na rekordním minimu | E15.cz

Nezaměstnanost v Německu zůstala na rekordním minimu

Nezaměstnanost v Německu zůstala na rekordním minimu
Berlín (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: zoetnet via Flickr

ČTK
pav

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v únoru třetí měsíc za sebou na rekordním minimu 6,5 procenta. Sezonně očištěné údaje zveřejnil spolkový úřad práce. Zpráva podle analytiků posiluje očekávání, že soukromá spotřeba dál podpoří růst největší evropské ekonomiky.

Výsledky jsou v souladu s očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Reuters. Počet nezaměstnaných se v únoru snížil o 20 tisíc na 2,812 milionu, analytici čekali pokles jen o 10 tisíc.

Podle sezonně neupravených údajů míra nezaměstnanosti klesla na 6,9 procenta z lednových sedmi procent. Počet nezaměstnaných se pak snížil o 14 600.

„V únoru pokračoval pozitivní trend na trhu práce. Nezaměstnanost klesla a zaměstnanost si zachovává svůj růstový trend,“ uvedl šéf spolkového úřadu práce Frank-Jürgen Weise.

Příznivé podmínky na trhu práce podporují rostoucí spotřebitelské výdaje, které jsou důležitým motorem růstu německé ekonomiky. Ve čtvrtém čtvrtletí tempo růstu ekonomiky zrychlilo na 0,7 procenta z 0,1 procenta v předchozích třech měsících, hlavně díky domácí poptávce. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá také řada českých podniků.

Německá ekonomika v posledním čtvrtletí mírně zrychlila
Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zrychlila růst na 0,7 procenta z 0,1 procenta v předchozích třech měsících. Oznámil to spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžný odhad z poloviny měsíce. Růst podpořila hlavně domácí poptávka, ale také zahraniční obchod a kapitálové investice. Za celý rok pak ekonomika expandovala o 1,6 procenta.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!