Každý desátý prodejce neprošel kontrolou EET v Sapě | E15.cz

Každý desátý prodejce neprošel kontrolou EET v Sapě

Michal Nosek

Největší potíže s nesprávným používáním přístrojů na EET mají mezi Vietnamci především starší lidé, kteří se s novou technikou teprve seznamují.

"Mnoho vietnamských podnikatelů v Sapě se k EET ze začátku stavělo negativně, báli se, že je všechno to zařízení bude stát příliš draho a spoustu času," říká Ha Mi Nguyenová, která překládala podklady k EET z češtiny do vietnamštiny.

"Ale díky tomu, že následně byly informace o zákonu a možnostech řešení dostupné přímo ve vietnamštině v podobě internetových portálů, videí, dokonce i seminářů, začali se k tomu stavět zodpovědněji, pořídili si dané příslušenství a postupně přizpůsobili své podnikání novému zákonu." 

Letos v dubnu proběhla rozsáhlá kontrola EET u 281 vietnamských prodejců v pražské tržnici Sapa a inspektoři uvedli, že 91,5 procent  kontrol bylo bez závad.

"Nejčastější chybou bylo překlepnutí, kdy místo stovek prodejci zadali nesprávně tisíce, chybějící informační oznámení a také problémy se spojením Wi-Fi, kdy pokladní nemohli odeslat údaj o tržbě na server Finanční správy," uvedl Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti.

Největší potíže s nesprávným používáním přístrojů na EET mají především starší lidé, kteří se s novou technikou teprve seznamují. "S tím dokáže Vietnamcům pomoct jejich druhá generace, která se v českém prostředí orientuje lépe, i dále zákaznická podpora ve vietnamštině, kterou nabízí nekteří výrobci EET pokladen a aplikací," uzavírá Ngyuenová.


 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!