Tesco v Británii otevře nové obchody, zaměstná až 20 tisíc lidí | E15.cz

Tesco v Británii otevře nové obchody, zaměstná až 20 tisíc lidí

Tesco v Británii otevře nové obchody, zaměstná až 20 tisíc lidí
Tesco
• 

ČTK

Maloobchodní řetězec Tesco má v plánu otevřít ve Velké Británii v příštích dvou letech nové obchody a zkvalitnit nabídku čerstvých potravin. Chystá se tam přijmout až 20 tisíc lidí, čímž se počet jeho zaměstnanců v Británii zvýší ze současných asi 290 tisíc zhruba o sedm procent.

Firma zároveň s plány na příští období oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí jí klesly tržby o 0,1 procenta. Řetězec už dříve v Británii přišel o část tržního podílu, který se snaží získat zpět. Tesco má v současné době podíl 29,7 procenta, což je nejméně za šest let.

Navzdory ztrátě části tržního podílu má Tesco nad maloobchodním trhem ve Velké Británii jasnou nadvládu. Firma začátkem letošního roku uvedla, že klíčové předvánoční období pro firmu bylo z hlediska tvorby tržeb nejhorší za několik desítek let.

Akcie Teska během dopoledne na burze v Londýně ztrácely zhruba půl procenta a pohybovaly se kolem 316 pencí. Začátkem roku byly nad hranicí 400 pencí a postupně oslabovaly navzdory tomu, že akciové trhy ve světě za sebou mají silný růst.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!