Konečně transparentní fotobanka: každý obrázek za 1 dolar | E15.cz

Konečně transparentní fotobanka: každý obrázek za 1 dolar

Konečně transparentní fotobanka: každý obrázek za 1 dolar
Dollar Photo Club
• 
ZDROJ: Dollar Photo Club

.

Na trhu se objevila první fotobanka s pevnou a velmi příjemnou cenou za obrázek. Každý stojí 1 dolar. Vždy.

Revoluci na trhu s licencovanými obrázky přinesl projekt Dollar Photo Club (dollarphotoclub.com) – během loňského roku spuštěná fotobanka, jejíž hlavní předností je jednoduchost cenové nabídky. Přímočarý koncept Dollar Photo Club totiž umožňuje získat profesionální hi-res obrázky za pevnou a velmi nízkou cenu 1 amerického dolaru, tedy něco málo přes 20 korun. Všechny soubory jsou navíc nabízeny s royalty-free licencí – to znamená, že uživatel nemá využití obrázků jakkoli omezeno v čase nebo počtem médií, kde obrázky využije. Stránky Dollar Photo Club byly nyní spuštěny i v češtině. To je určitě zajímavá nabídka a alternativa pro marketéry, grafiky, tvůrce webových stránek a aplikací a mnoho dalších oborů, které potřebují používat kvalitní obrázky.

Dollar Photo ClubDollar Photo ClubAutor: Dollar Photo Club

Jednoduchý princip

Klub je založen na členství a nabízí ho ve dvou variantách. Uživatelé si mohou vybrat si buď měsíční členství za pevný poplatek 10 dolarů, které zahrnuje volné stažení 10 obrázků za měsíc, nebo roční členství za 99 dolarů, v kterém mají garantováno obrázků 99. Pokud má člen větší potřebu, nic se neděje a není nijak omezován – i po vyčerpání těchto garantovaných souborů může stahovat další obrázky a každý ho opět stojí jen 1 dolar. Když naopak někdo v určitém období nevyužije všechna svá stažení, nepřichází o ně, ale převedou se mu do dalšího měsíce či roku.
Členové mají aktuálně možnost vybírat si z více než 25 milionů obrázků a každý týden jich přibývá na 150 tisíc nových.

Dollar Photo ClubDollar Photo ClubAutor: Dollar Photo Club

Konec plýtvání

Zatímco v jiných image bankách uživatelé buď kupovali obrázky jednotlivě, ale draze, nebo si mohli zakoupit sice výhodné předplatné, které ovšem kompletně nevyužili a plýtvali jím (buď nevyčerpáním limitů v určitém období, které si zaplatili, nebo neúplným využitím zakoupených kreditů), přišel nyní Dollar Photo Club s nabídkou, která je jednoduchá, transparentní a plýtvání eliminuje. Dollar Photo Club vycítil, že trh je zaplaven různými cenovými modely, což je pro spoustu zákazníků odrazující a často raději nekoupí nic. Za těchto příznivých a jasných podmínek už se ale jednoduše vyplatí obrázky legálně kupovat a mít tak za výhodnou cenu ošetřená všechna autorská práva. Dollar Photo Club získal za 10 měsíců své existence už přes 95 tisíc členů a je to projekt, který se určitě vyplatí využívat a sledovat.

Autor: .
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!