Polsko má nejvyšší zaměstnanost od převratu, dohání průměr EU | E15.cz

Polsko má nejvyšší zaměstnanost od převratu, dohání průměr EU

Centrum Varšavy (ilustrační foto)
Centrum Varšavy (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: (CC0 1.0) DocenttX via Wikimedia

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Polsku mělo v letošním třetím čtvrtletí práci 16,06 milionu lidí, nejvíce za posledních 25 let. Nejnižší počet zaměstnaných za posledních 25 let zaznamenalo Polsko v prvním čtvrtletí 2003, kdy mělo práci pouze 13,35 milionu lidí.

Polsko je jedinou zemí Evropské unie, která se za finanční krize vyhnula recesi a zažívá nepřetržitý ekonomický růst už více než dvě desetiletí. Ve třetím čtvrtletí největší středoevropská ekonomika zpomalila meziroční tempo růstu na 3,3 procenta.

Nejnovější data o trhu práce podle polského statistického úřadu ukazují, že rozdíl mezi Polskem a Západem se zmenšuje. Loni mělo podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat v Polsku práci 57,6 procenta lidí ve věku od 20 do 64 let, zatímco průměr za celou EU činil 62,6 procenta.

Česko v počtu zaměstnaných za svým severním sousedem zaostává. Míra zaměstnanosti podle Českého statistického úřadu dosáhla ve třetím čtvrtletí 55,9 procenta. I tak ale jde o nejlepší výsledek za posledních více než pět let.

Vývoj polské zaměstnanosti

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.