Příliv investic do Německa se loni zdvojnásobil na nový rekord | E15.cz

Příliv investic do Německa se loni zdvojnásobil na nový rekord

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: LSDSL - Wikimedia Commons

ČTK

Německo loni přitáhlo rekordní zahraniční investice a jejich celková suma se proti předešlému roku takřka zdvojnásobila na 6,2 miliardy eur (168 miliard korun). Počet nově zahájených investičních projektů vzrostl o 60 procent, zejména díky přílivu čínských investorů. Oznámila to dnes německá vládní agentura pro obchod a investice.

Zahraniční investoři zahájili loni v Německu 1912 nových projektů. Zahraniční investice vytvořily za minulý rok v největší evropské ekonomice nejméně 30 tisíc pracovních míst, uvedl úřad podle agentury Reuters.

Největším investorem v Německu byla druhý rok za sebou Čína. Čínští investoři loni zahájili 260 nových projektů, ze Spojených států přišlo 252 projektů a ze Švýcarska 203 projektů.

Údaje o investicích nezahrnují firemní fúze a akvizice, jichž loni agentura v Německu spočítala 413. Mezi aktéry fúzí a akvizic dominovaly americké firmy, následovaly britské. Čínské firmy figuroval jen v osmi případech firemních převzetí v Německu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.