Průmyslová zóna Barbora vznikne, Babiš nenašel podporu pro její zrušení | E15.cz

Průmyslová zóna Barbora vznikne, Babiš nenašel podporu pro její zrušení

Průmyslová zóna Barbora vznikne, Babiš nenašel podporu pro její zrušení
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Glos Hynek / Euro

ČTK

Červencové usnesení vlády o vzniku průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné koalice nehodlá měnit. Návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO) nezískal většinovou podporu, řekl po jednání koaliční rady předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Zároveň se koaliční rada podle něj dohodla, aby ministerstvo průmyslu a obchodu vypracovalo materiál o všech potenciálních průmyslových zónách v Moravskoslezském kraji.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) požadoval, aby vláda své rozhodnutí zrušila. Kabinet totiž podle něj neměl před schvalováním informaci, že Moravskoslezský kraj má vykoupit za zhruba 200 milionů korun pozemky od společnosti podnikatele Zdeňka Bakaly. Moravskoslezský kraj nesouhlasil s tím, aby vláda zrušila své červencové usnesení, kterým podpořila výstavbu průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Stát hodlá do zóny vložit až 750 milionů korun.

„Diskuse pokračuje, počkáme na zodpovězení dotazů od ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Pro nás je ta záležitost netransparentní,“ uvedl Faltýnek.

Babiš chce zrušit průmyslovou oblast v Karviné. Kvůli Bakalovi

Bělobrádek: Míst na výběr tolik není

Pro změnu usnesení není podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka zásadní argument. „Míst na umístění průmyslové zóny tolik není. Jenom proto, že pozemky patří panu Bakalovi, tak přeci nezrušíme zónu. Že to prodává pan Bakala mě nenaplňuje štěstím, ale přijde mi to více emocionální než racionální kauza,“ uvedl.

Babišovi vadilo, že ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) se v předloženém materiálu o vzniku průmyslové oblasti v Karviné ani během zasedání vlády nezmínil o tom, že Moravskoslezský kraj má kvůli vzniku zóny odkoupit pozemky od Bakaly. Babiš následně požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby zařadil návrh na zrušení usnesení o průmyslové zóně Nad Barborou na program vlády. Ministerský předseda to ale neudělal a navrhl, aby se problémem nejdříve zabývala koaliční rada.

Pavel Páral: Jak Zdeněk Bakala bouchnul dveřmi

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!