Škoda prý omezí investice v Indii. Automobilka to popřela | E15.cz

Škoda prý omezí investice v Indii. Automobilka to popřela

Škoda prý omezí investice v Indii. Automobilka to popřela
Továrna Škody v Indii
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Škoda Auto popřela informace, podle nichž by chtěla omezit budoucí investice v Indii. Podle dnešní zprávy indického listu Business Standard se v tomto smyslu vyjádřil šéf Škoda Auto India Sudhír Ráo, který měl rovněž mluvit o odložení projektu malého auta pro indický trh. Poukázal přitom na problémy a nejistoty, které podnikání v automobilovém průmyslu stavějí do cesty indické státní orgány.

Automobilka ale omezení investic popřela. „Pan Ráo komentoval pouze obecné investiční podmínky a hospodářské prostředí v Indii. Záměrem bylo zdůraznit, že Indie potřebuje stabilnější a důvěryhodnější politicko-ekonomické prostředí pro případné investice,“ řekl mluvčí Škody Tomáš Kubík. Podle něj se Ráo o žádných investičních projektech nezmiňoval.

Podle Business Standard Ráo problémech kolem dohody o transferu technologií nebo o otázce placení spotřebních daní z prodejů se slevou. Poukázal také na nedávný případ, kdy indický antimonopolní úřad kvůli údajnému porušování hospodářské soutěže vyměřil pokutu 14 domácím a zahraničním automobilkám včetně Škody. „Pokud se tyto nejistoty zmírní a my budeme cítit větší jistotu, rádi bychom v budoucnu investovali více,“ citoval list šéfa indické pobočky Škody.

Kubík uvedl, že Škoda Auto se chce momentálně v Indii soustředit na prodej vozů vyšších tříd typů limuzína a sedan. Dosud tam prodává vozy Octavia, Superb a Yeti, ve čtvrtek uvedla na indický trh modernizovanou verzi modelu Rapid.

„Co se týče produktové strategie, tak pochopitelně průběžně sledujeme vývoj trhu a zkoumáme možnosti posílení naší přítomnosti v nových segmentech, momentálně se však chceme soustředit na prodej vozů typu limuzína a sedan v prémiových segmentech,“ řekl Kubík.

Škoda Auto dosud v zemi investovala kolem 750 milionů eur (asi 20 miliard korun). Automobilka prodala v Indii od roku 2001 do loňska více než 187 tisíc vozů. Superb uvedla firma na tento trh v roce 2004, Yeti v roce 2010.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!