Škoda ukázala studii Octavie kupé. Model by se mohl prodávat příští rok | E15.cz

Škoda ukázala studii Octavie kupé. Model by se mohl prodávat příští rok

Škoda ukázala studii Octavie kupé. Model by se mohl prodávat příští rok
Studie pětidvéřového kupé Škody Octavie
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
vag

Mladoboleslavská automobilka Škoda poprvé ukázala, jak by mohla vypadat nová varianta Octavie v podobě pětidvéřového kupé. Designová studie pod označením Vision C má být vrcholem prezentace značky na ženevském autosalonu na začátku března. Vyplývá to z informací podniku.

Vedle studie Octavie kupé, která by se na silnicích mohla objevit příští rok, Škoda do Ženevy zřejmě přiveze i Octavii Scout s pohonem všech kol a také Octavii na CNG. Studii většího SUV původně plánovanou do Ženevy představí asi později během roku. Letos také přijde nová Fabia.

Octavia kupé míří do karosářského segmentu, kde se prosazují především prémiové značky, ale například i Volkswagen se svým modelem Passat CC.

„Design značky Škoda bude expresivnější, dynamičtější a emocionálnější. Studie pětidveřového kupé zároveň ukáže možnosti inovativních koncepcí karoserií,“ uvedl vedoucí komunikace produktu Bernd Abel.

Loni Škodovce mírně klesl odbyt na 920 tisíc aut, letos chce poprvé prodat přes milion vozů. Výroba v Česku pak má překročit rekordních 600 tisíc automobilů.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!