Škodovka má po dovolené. Připravila výrobu Rapidu Spaceback | E15.cz

Škodovka má po dovolené. Připravila výrobu Rapidu Spaceback

Škodovka má po dovolené. Připravila výrobu Rapidu Spaceback
Škoda Rapid Spaceback
• 
ZDROJ: Škoda Auto

Autorevue.cz
Lukáš Dittrich

Dnešním dnem skončila v mladoboleslavské Škodovce celozávodní dovolená, kterou dostali zaměstnanci od 15. července. Během této doby bylo realizováno ve všech českých výrobních halách celkem 188 různých projektů, na kterých se podílelo přibližně 2000 pracovníků. Kromě běžné údržby probíhaly také přípravy na výrobu nových produktů.

Například ve Vrchlabí se během prázdnin upravila linka tak, aby mohla být zahájena výroba automatické převodovky DQ 200, které používají jak škodovky, tak sesterské volkswageny, seaty a audi. Denní kapacita zde bude postupně navýšena až na 1500 dvouspojkových převodovek, původně to bylo tisíc skříní.

Asi to nejzajímavější se ale odehrálo přímo v Mladé Boleslavi, kde proběhly přípravy pro zahájení produkce novinky v podobě Rapidu Spaceback. Stane se tak v polovině srpna.

Škodovka během dovolené zásobovala všechny pracovní stanice novými díly a hlavně nainstalovala nové svářecí roboty pro Spaceback. Ten se bude vyrábět na jedné montážní lince spolu s aktuální Fabií. Brzy pak bude zahájena ještě výroba další novinky související s modelovou ofenzivou domácí automobilky. O co přesně se jedná, to ale Škoda nespecifikovala.

Text vyšel na Autorevue.cz

Autor: Autorevue.cz, Lukáš Dittrich
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!