Volkswagen chce posílit v USA. Připravuje novinku pouze pro americký trh | E15.cz

Volkswagen chce posílit v USA. Připravuje novinku pouze pro americký trh

Volkswagen  chce posílit v USA. Připravuje novinku pouze pro americký trh
Volkswagen, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK/AP

ČTK
nos

Německá automobilka Volkswagen chce oslovit víc amerických řidičů a zvýšit svůj podíl tamním na trhu. Na rok 2016 proto chystá exkluzivní novinku, středně velké městské SUV. Koncern Volkswagen má cíl prodávat v USA do roku 2018 milion vozů značky Volkswagen a Audi.

Luxusním značkám ze skupiny Volkswagen se v USA daří a prodeje vozů Porsche či Audi rostou. Zájem o Volkswageny však ochabuje a prodej vozů značky VW v USA loni klesl o sedm procent. Trend má zvrátit příchod nové verze modelu Golf, který se v USA začne prodávat v létě.

Automobilka navíc plánuje investovat v Severní Americe v příštích pěti letech sedm miliard dolarů (140,2 miliardy korun) a představit sportovně-užitkový vůz vytvořený speciálně pro místní trh. Před zahájením mezinárodního autosalonu v Detroitu to uvedl generální ředitel automobilky Martin Winterkorn.

Winterkorn zopakoval, že největší evropská automobilka chce do roku 2018 zvýšit prodej své značky VW a luxusní značky Audi v USA na jeden milion vozů, hlavně díky vozům vyrobeným na místním trhu. Volkswagen, který vlastní rovněž značky Porsche, Bugatti, Lamborghini, Škoda a Seat, prodal loni v Severní Americe 600 tisíc vozů.

Nový model určený pro místní trh Volkswagen plánuje představit v roce 2016. Má to být sedmimístné SUV. Winterkorn však zatím neprozradil, kde se bude nový vůz montovat, zda to bude v závodě v Tennessee nebo v Mexiku, kde příští týden začne automobilka vyrábět Golf. V roce 2016 se má na trh v USA vrátit rovněž luxusní sedan VW Phaeton.

Automobilku minulý měsíc opustil ředitele americké divize Jonathan Browning. Na jeho místo nastoupil Michael Horn, který byl ředitelem oddělení poprodejní péče ve Volkswagenu.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!