Volkswagen útočí na Toyotu. Zvažuje továrnu v Thajsku | E15.cz

Volkswagen útočí na Toyotu. Zvažuje továrnu v Thajsku

Volkswagen útočí na Toyotu. Zvažuje továrnu v Thajsku
Továrna Volkswagenu
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Německá automobilka Volkswagen získala po měsících odkladů souhlas thajských úřadů ke stavbě výrobního závodu u Bangkoku. O výstavbě thajské továrny ale firma ještě nerozhodla. Sdělil to dnes mluvčí společnosti, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.

Mluvčí podle agentury Reuters uvedl, že Volkswagen nyní situaci v Thajsku hodnotí, aby mohl rozhodnout, zda bude plán výstavby továrny realizovat. Podle předešlých zpráv by závod měl vyrábět úsporné vozy s benzinovými motory o objemu 1,4 litru a firma do něj má investovat jednu miliardu eur. Továrna by měla začít fungovat v roce 2019 a vyrábět až 300.000 vozů ročně.

Thajská vláda měla schválit závod už loni v létě. Volkswagen požádal o výstavbu své první továrny v Thajsku, protože chce využít daňových výhod, které do země již přilákaly firmy Ford a General Motors.

Šéf Volkswagenu Martin Winterkorn opakovaně uvádí, že skupina musí expandovat v jihovýchodní Asii, aby dohnala a předehnala japonskou Toyotu, která je největším automobilovým výrobcem na světě. V tomto regionu již společnost vyrábí vozy v Malajsii a nyní staví továrnu v Indonésii.

Kdo bude první
Japonská automobilka Toyota Motor Corporation v loňském roce uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů. Prodej jí stoupl o tři procenta na 10,231 milionu vozidel, a firma třetí rok v řadě překonala konkurenční výrobce Volkswagen a General Motors. Automobilka ale zároveň varovala, že letos očekává pokles prodeje. Volkswagen by ji tak podle pozorovatelů mohl z pozice největšího světového prodejce aut sesadit.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!