Češi postavili v Dubaji distribuční centrum pro luxusní obchodní domy | E15.cz

Češi postavili v Dubaji distribuční centrum pro luxusní obchodní domy

Češi postavili v Dubaji distribuční centrum pro luxusní obchodní domy
Dubajská hala, kterou vybavila firma Montáže Brož
• 
ZDROJ: archiv e15

Michal Nosek

Pardubická firma Montáže Brož v Dubaji pro společnost Landmark vybavila skladovací halu zhruba za sto milionů korun. Celková hodnota tamního projektu představuje více než pět miliard korun.

Skupina Landmark je jedním z největších maloobchodních a pohostinských uskupení na Středním východě, Africe a Indii. V současné době provozuje více než dva tisíce prodejen v jednadvaceti zemích.

„Z nového distribučního skladu se budou odbavovat zásilky pro většinu obchodních domů v Dubaji,“ řekl ředitel firmy Jiří Brož, syn zakladatele Josefa Brože.

Návrh a instalace modulů Multishuttle v Dubaji byl jedním z největších projektů tohoto systému na světě a zároveň největším projektem pardubické firmy. „Systém Multishuttle představuje novou generaci automatizovaného skladování drobného zboží ,“ uvedl Brož.

V Dubaji proběhl první test létajícího bezpilotního taxíku na elektriku

Na projektu přímo v Dubaji pracovalo dvacet českých techniků a celkově přes tři stovky pracovníků z Indie a Pákistánu. „V Dubaji jsme během realizace navázali nové kontakty a plánujeme další projekty na tomto trhu, ale i rozšíření aktivit do dalších zemí blízkého východu,“ doplnil Brož. Jeho společnost, která funguje čtvrt století, je celosvětově působící hráč na montážním a konstrukčním trhu a podílela se například i na zakázce pro pivovar Corona v Mexiku.

„Do roku 2000 jsme pracovali pouze na zakázkách v Polsku, Maďarsku, Slovenské a České republice. Od roku 2000 jsme začali spolupracovat na velkých zakázkách v Evropské unii. Dále jsme expandovali i do zemí jako Rusko, Turecko. Pobočky dnes máme v Norsku, Austrálii i Dubaji “ uzavřel Brož s tím, že od roku 2009 se obrat podniku meziročně zvyšuje o více jak patnáct procent.

Aerolinky FlyDubai koupí sto sedmdesát pět letadel Boeing
Akcie napříč Blízkým východem doplatily na saúdské čistky

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!