Panattoni chce u Žiliny investovat až půl miliardy korun | E15.cz

Panattoni chce u Žiliny investovat až půl miliardy korun

Krásno nad Kysucou
Krásno nad Kysucou
• 

dnv

Developerská společnosti Panattoni Europe, která podniká také v České republice, chce v Krásně nad Kysucou na Slovensku investovat do oživení areálu po bývalé průmyslové pile až 20 milionů eur, tedy asi půl miliardy korun.

Areál, kde se má stavět, se nachází mezi městy Žilina a Čadca. V regionu má sice automobilový průmysl silné zastoupení, přesto se oblast Kysuc potýká s vysokou nezaměstnaností a nižší životní úrovní. „V dojezdové vzdálenosti Krásna žije milion lidí, včetně 70 000 nezaměstnaných. Věřím tomu, že řada z nich najde v Panattoni Parku Krásno novou práci,“ sdělil primátor Krásna Jozef Grapa.

Investory mají do lokality přilákat i pobídky. Mimo jiné můžou získat až 5000 eur (125 000 korun) na jedno vytvořené pracovní místo. Další pobídky jim můžou pomoci dostat zpět až 31 procent celkové investice.

„Krásno leží uprostřed mezi společností Hyundai a KIA, a logicky se tak zaměří hlavně na automobilový průmysl nebo na přesné strojírenství,“ uvedla obchodní ředitelka Panattoni Klára Fritsch.

Autor: dnv
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.