Rusňákova DRFG téměř zdvojnásobila svá aktiva. Analytik varuje před vysokým zadlužením skupiny | E15.cz

Rusňákova DRFG téměř zdvojnásobila svá aktiva. Analytik varuje před vysokým zadlužením skupiny

ČTK

Investiční skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka loni podle předběžných výsledků téměř zdvojnásobila svá aktiva na více než čtyři miliardy korun. Skupina, jejíž majitel figuruje v kauze vyšetřování úniku informací z trestních spisů, od začátku letošního roku investovala přes miliardu korun. Další dvě miliardy hodlá investovat v příštích sedmi měsících.

Podle mluvčího skupiny Jana Sedláčka další investice skupiny půjdou z většiny do komerčních nemovitostí. "Stranou ale nezůstanou ani oblasti zdravotnictví, telekomunikací a energetiky," uvedl Sedláček.

Hlavními směry investic skupiny jsou podle něj komerční nemovitosti, telekomunikace a zdravotnictví. V oblasti nemovitostí DRFG spravuje portfolio za 2,2 miliardy korun korun, u telekomunikací spravuje připojení k internetu pro 32 tisíc domácností, ve zdravotnictví má síť lékáren Na zdraví.

Podle Sedláčka koncem loňského roku činilo zadlužení společnosti 1,7 miliardy korun při aktivech čtyři miliardy.

Od roznášení piva ke špičkám hnutí ANO. Kdo je podnikatel David Rusňák?

Podle analytika společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy jsou zveřejněné výsledky skupiny DRFG za rok 2016 zatím příliš kusé a neposkytují dostatečně hluboký vhled do jejího hospodaření. Za rok 2015 ale podle něj skupina vykazuje poměrně vysoké zadlužení.

"Všichni její věřitelé by tomu měli přikládat značnou pozornost, jelikož půjčování takové skupině je vysoce rizikovou, spíše už vysloveně spekulativní záležitostí. Nezdá se být také zcela transparentní, jakým způsobem skupina přelévá kapitál v rámci svých dcer a jak vlastně dospívá k některým oceněním svých aktiv. Problematická může být také relativně nízká likvidita skupiny," řekl Kovanda.

Zeť Babišovy náměstkyně je obviněný kvůli únikům z policejních odposlechů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!