Z vedení PPF odejde dlouholetý ředitel pro vnější vztahy Mlynář. Přišel čas na nové výzvy, říká

Z představenstva PPF odchází Vladimír Mlynář.

Z představenstva PPF odchází Vladimír Mlynář. Zdroj: reprofoto X/PPF

Vladimír Mlynář odejde na konci letošního roku z funkce ředitele pro vnější vztahy finanční skupiny PPF. Ke stejnému datu rovněž ukončí členství v jejím představenstvu. S PPF však bude spolupracovat i nadále jako její externí poradce pro vybrané projekty. Mlynář na síti X uvedl, že se rozhodl odejít, aby otevřel dveře nové životní výzvě.

„Práce v PPF byla profesně to nejzajímavější, co jsem v životě dělal. Zejména možnost pracovat s Petrem Kellnerem byla skutečně výjimečnou životní zkušeností. Teď ale přišel čas na nové životní výzvy,“ uvedl ke svému odchodu Mlynář. Na sociální síti doplnil, že v něm v posledních letech sílil pocit, aby zkusil něco nového. „A protože mě život naučil, že mám svůj vnitřní hlas poslouchat, rozhodl jsem otevřít dveře ještě jedné životní výzvě,“ napsal bez dalších podrobností.

Mlynář odpovídal za externí vztahy skupiny 13 let a byl jedním z blízkých spolupracovníků zakladatele a hlavního majitele PPF Kellnera, který zemřel při letecké nehodě v roce 2021. „S Vladimírem jsme se u nejrůznějších projektů skupiny PPF setkávali víc než deset let. Spolupráce s ním byla vždy profesionální a z lidského hlediska velmi obohacující,“ prohlásil výkonný ředitel PPF Jiří Šmejc.

Do skupiny PPF Mlynář nastoupil v roce 2010. Dříve pracoval jako novinář, mimo jiné byl zástupcem šéfredaktora a šéfredaktorem týdeníku Respekt. V roce 1998 vstoupil do politiky, kde působil až do roku 2005 jako ministr bez portfeje nebo informatiky a jako poslanec za Unii svobody. Rovněž byl šéfporadcem předsedy vlády ČR. V letech 2008 až 2009 pracoval pro telekomunikační společnost Telefónica O2.

Skupina PPF je aktivní ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva v hodnotě kolem čtyřicet miliard eur, asi 980 miliard korun a zaměstnává celosvětově 61 tisíc lidí.

PPF kompletně ovládli Kellnerovi

Mlynář je dalším dlouholetým členem vedení skupiny, který z ní odchází. Už v září PPF opustili mnohaletí spolupracovníci Kellnera Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart. Vdova po Kellnerovi Renáta s rodinou odkoupili jejich menšinové vlastnické podíly a stali se tak 100procentními majiteli skupiny. 

„Naše minoritní podíly měly svoji logiku ve struktuře skupiny PPF tak, jak ji založil a řídil Petr Kellner. Dnes, kdy je akcionářská struktura rozdělena mezi Petrovy dědice, je i logika řízení PPF jiná, a proto jsme se oba rozhodli, po dohodě s Renátou Kellnerovou, své akcie prodat a akcionářskou strukturu tak zjednodušit,“ uvedli tehdy Bartoníček a Duvieusart.