Ministerstvo chce vinařům ulehčit administrativu | E15.cz

Ministerstvo chce vinařům ulehčit administrativu

Ministerstvo chce vinařům ulehčit administrativu
vinice Troja
• 
ZDROJ: Anna Vacková

duk

Vinařským firmám má v budoucnu ubýt papírování spojené s přepravou vína po Česku. Ministerstvo zemědělství chystá návrh, který by v některých případech mohl vést ke snížení byrokracie až o šedesát procent. Kromě nižších nákladů firem si od toho úřad slibuje i zmenšení napětí vůči kontrolorům zemědělské a potravinářské inspekce.

Podle vinařů je ale návrh jen velmi mírným posunem. „Nařízení vlády umožní použití současně vydávaných dokladů – faktur, dodacích listů a podobně – jako jiných průvodních dokladů nutných pro přepravu vinařských produktů,“ uvedl mluvčí ministerstva Hynek Jordán. „Bylo by to možné, ale pouze v případě, že se přepravuje výlučně na území ČR,“ dodal s tím, že nařízení by mohlo začít platit od května.

Svaz vinařů si je podle výkonného ředitele Martina Půčka vědom toho, že evidence přepravy je nutná a je součástí problematiky černého trhu s vínem v ČR. „Jsme rádi, že se alespoň nějak podařilo zjednodušit návrhy, které byly podle legislativy EU inspekcí vyžadovány. Návrh je posunem v tom, že inspektoři budou uznávat jakýkoli doklad,“ dodal Půček.

Autor: duk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!