Tendr za stovky milionů. Ministerstvo zemědělství vybírá provozovatele rezortního portálu | E15.cz

Tendr za stovky milionů. Ministerstvo zemědělství vybírá provozovatele rezortního portálu

Tendr za stovky milionů. Ministerstvo zemědělství vybírá provozovatele rezortního portálu
Ministr zemědělství Miroslav Toman
• 

Dušan Kütner

Rezortní portál ministerstva zemědělství a farmářů www.eAgri.cz možná dostane nového provozovatele. Ministerstvo zemědělství totiž chystá zakázku s předpokládanou cenou 290 milionů korun, v níž chce nového či staronového provozovatele vybrat, a to na léta 2014 až 2017.

V současné době portál provozuje Telefónica, která zakázku získala v minulém tendru a nová zakázka je jednou z největších, které úřad v posledních dvou letech vyhlašuje. „Zmiňovaná veřejná zakázka je ve stavu pokročilých příprav s cílem, aby byla vypsána a uzavřena před skončením stávající provozní smlouvy,“ uvedla mluvčí ministerstva Dana Večeřová.

Smlouva s Telefónikou vyprší v květnu příštího roku. Zakázku tehdy firma získala jako jediný uchazeč v tendru za 230 milionů korun bez DPH. „Nové výběrové řízení na provoz eAgri a související aplikační infrastruktury je připravováno s předpokládanou úsporou v nákladech ve výši 15 procent,“ podotkla mluvčí.

Veřejná zakázka na Provoz eAgri a související aplikační infrastruktury je zaměřena na provoz, nikoliv na rozvoj portálu. „Nicméně MZe samozřejmě průběžně realizuje rozvoj portálu dle aktuálních změn legislativy a na základě zpětné vazby od uživatelů,“ dodala Večeřová.

Portál eAgri vznikl před čtyřmi lety spojením několika serverů, zejména stránek ministerstva zemědělství, stránek tehdejších pozemkových úřadů a takzvaného Portálu farmáře www.farmar.eu. Od počátku jeho provoz zajišťovala Telefónica.

Hlavní ideou eAgri.cz bylo vytvořit jeden centrální přístupový bod k informačním zdrojům ministerstva zemědělství a jeho podřízených organizací. Nyní má portál 12 hlavních částí. Kromě části věnované ministerstvu, pozemkových úřadů jsou to oddíly věnované například zemědělství, lesům, dotacím, potravinám či ochraně zvířat.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!