Richard Watzke prodává exkluzivní byty, v nichž buduje galerie | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Richard Watzke prodává exkluzivní byty, v nichž buduje galerie

Na český trh přichází nová značka Richard Watzke, jež nabízí spojení originálního bydlení a umění. Z domů tvoří galerie a po dobu jejich prodeje je i provozuje. V Praze nabízí nemovitost za 60 milionů korun, v níž na stěnách a na stojanech jsou nasvícené obrazy. Informoval o tom Watzke, který se věnuje těmto činnostem již 20 let.

„Když jsem před pár měsíci seděl u Medy Mládkové doma, kde jsme živě diskutovali o značce Richard Watzke, zjistil jsem, že před 50 lety něco podobného dělala ve Washingtonu. V domech, které byly na prodej, pořádala výstavu,“ říká Watzke. Sám ale tento nápad dotáhl mnohem dál. Sežene lidi od kurátorů a znalců umění přes rámaře, truhláře a další řemeslníky a z domu vytvoří galerii. „Základní myšlenka je v tom, že se můžete přijít podívat, můžete si něco koupit, ale nemusíte. Koupíte si dům, nebo si naopak odnesete jen nějakou malbu, anebo to klidně můžete koupit se vším všudy. Všechny varianty jsou správné,“ představuje svůj nový projekt Watzke.

„Když máte dům na prodej a bude se mi líbit, tak ho rád budu prodávat. Vlastně si dům od vás najmu, vybavím obrazy a dám tam svého člověka, který zde bude denně. Postará se o úklid, o zahradu, o údržbu základních věcí. Když pak přijde zájemce, bude náš expert dům perfektně znát a dokáže jej dobře nabídnout. Ale nejen to – bude znát i sousedy a lidi v okolí, bude vědět, že když bude prosakovat voda, tak je blízko šikovný a levný instalatér,“ popisuje Watzke.

Umělecká díla Watzke nabízí za výrazně nižší ceny, než jsou oficiální odhady a nabízí garanci zpětného odkupu. „Když ode mne ten obraz koupíte a někdy v budoucnu se prostě něco přihodí a budete v tísni, zase mi ho přinesete a já vám za něj dám nejen částku, kterou jste zaplatil, ale navíc šest procent ročně až do výše jeho odhadní ceny,“ tvrdí. Každý obraz je navíc zabalen do speciální bedny z mnohdy velice vzácného dřeva s vnitřním polstrováním a má samozřejmě certifikát původu a pravosti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!