Babiš: Neuvažuji o odvolání Prachaře ani Válkové | E15.cz

Babiš: Neuvažuji o odvolání Prachaře ani Válkové

Babiš: Neuvažuji o odvolání Prachaře ani Válkové
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš neuvažuje o tom, že by navrhl odvolání ministra dopravy Antonína Prachaře nebo ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Odmítl také, že by dvojici svých ministrů kritizoval, říká prý jen pravdu o jejich působení.

„Řekl jsem, že pan Prachař neměl úplně šťastnou ruku. Řekl jsem, že paní Válková je akademička a odbornice, a není úplná manažerka, takže jsem nikoho nekritizoval. Já říkám pravdu,“ uvedl Babiš po setkání s ministry financí pěti středoevropských zemí.

V dnes zveřejněném rozhovoru v listu Dnes, který patří právě Babišovi, mluvil například o tom, že Válková dělala ne vždy šťastné personální změny. U Prachaře zase například zmínil, že se mu nepodařilo najít dobrý management pro Ředitelství silnic a dálnic.

Babiš se také nechal slyšet, že sice neuvažuje o výměně ministerských křesel se sociální demokracií, o které se někdy spekuluje, zároveň ale uvedl, že by o tom přemýšlel, pokud s tím přijde ČSSD. Premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka to ale zatím odmítá.

Šéf druhé nejsilnější sněmovní strany ocenil vystoupení odcházející ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO), která se uchází o post eurokomisařky a ve středu čelila otázkám europoslanců. Podle Babiše obstála dobře. Ve funkci by Jourovou měla nahradit dosavadní ředitelka odboru evropských fondů úřadu vlády Karla Šlechtová, se kterou se v pátek setká prezident Miloš Zeman.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!