Babiš: Niedermayer by byl dobrým eurokomisařem | E15.cz

Babiš: Niedermayer by byl dobrým eurokomisařem

Babiš: Niedermayer by byl dobrým eurokomisařem
Ministr financí Andrej babiš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Lídr evropské kandidátky TOP 09 Luděk Niedermayer by v případě úspěchu TOP 09 v evropských volbách mohl být dobrou volbou pro funkci eurokomisaře, myslí si předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš. Niedermayer už dříve mohl být nominantem ANO na ministra financí, řekl dnes Babiš novinářům v pražském volebním štábu strany.

Před volbami se o jméno budoucího eurokomisaře přely vládní ČSSD a ANO. První navrhují exministra financí Pavla Mertlíka, druzí lídra své kandidátky Pavla Teličku, který už tento post zastával v roce 2004. Teličku a jeho volební tým dnes Babiš pochválil za dobrou práci, kritizoval ale místní organizace hnutí ANO. Víc než na evropské volby se podle předsedy ANO soustředily na přípravu kandidátek pro podzimní komunální volby.

V očích veřejnosti je zatím nejvhodnějším kandidátem na příštího českého eurokomisaře Telička, kterého podporuje 35 procent lidí, ukázal dnes zveřejněný průzkum agentury Focus pro Českou televizi. Následují dosluhující lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová s dvaadvacetiprocentní podporou a Mertlík. Toho by jako eurokomisaře rádo vidělo 13 procent dotázaných.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!