ČSSD si dáva na čas, jméno náměstka na financích odhalí do dvou týdnů | E15.cz

ČSSD si dáva na čas, jméno náměstka na financích odhalí do dvou týdnů

ČSSD si dáva na čas, jméno náměstka na financích odhalí do dvou týdnů
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

ČSSD oznámí ministru financí Andreji Babišovi (ANO) jméno svého kandidáta na náměstka v jeho úřadu během jednoho až dvou týdnů. Po jednání předsedů obou stran to dnes novinářům řekl šéf sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka. Problém s politickými nominacemi náměstků by tak podle něj měl být vyřešen. Babiš řekl, že oba předsedové se na všem domluvili.

„Předpokládám, že jsme v zásadě dořešili otázku zastoupení náměstků na resortech. Dohodli jsme se s panem Babišem, že mu v horizontu jednoho dvou týdnů předložím kandidáta na náměstka na ministerstvu financí,“ řekl novinářům Sobotka.

Babiš se bezprostředně po jednání k výsledku schůzky s premiérem nechtěl vyjádřit. Na otázku ČTK, na čem se oba předsedové koaličních stran dohodli, odpověděl: „Na všem.“ Další odpovědí naznačil, že se shodli na obsazení všech míst náměstků na ministerstvech. „Určitě, na všem jsme se dohodli,“ řekl Babiš.

Kromě náměstka na ministerstvu financí spolu Sobotka a Babiš hovořili o obsazení dalších podobných postů v jiných úřadech. ANO původně chtělo, aby na ministerstvech, které hnutí vede, mělo pouze své náměstky. Sociální demokracie prosazuje tradiční rozdělení, kdy na úřady vedené koaličními partnery chce prosadit i své lidi. Podle Sobotky ale předseda hnutí „v zásadě“ akceptoval model, který byl v minulosti zvykem. „Nemyslím, že by otázka náměstků měla nadále nějak komplikovat koaliční vztahy,“ dodal Sobotka.

ČSSD navrhovala Babišovi na finance středočeského radního Jiřího Peřinu (ČSSD) jako náměstka pro daně. Babiš ho ale odmítl a pozici obsadil členkou prezidia Komory daňových poradců Simonou Hornochovou. ČSSD bude mít své náměstky na všech ministerstvech. Nejmenší koaliční strana, lidovci, nebude mít náměstky všude. V řadě resortů ale obsadí nižší úřednické posty. Na ministerstvech tak bude mít například své poradce.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!