Nejdražší předvolební kampaň: Ano utratilo přes sto milionů | E15.cz

Nejdražší předvolební kampaň: Ano utratilo přes sto milionů

Nejdražší předvolební kampaň: Ano utratilo přes sto milionů
Předvolební kampaň Ano 2011
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková

ČTK

Hnutí ANO už stála kampaň před volbami do Sněmovny více než 100 milionů korun. Jeho šéf Andrej Babiš v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize slíbil, že uskupení konečné příjmy a náklady zveřejní. Hnutí původně předpokládalo náklady asi 40 milionů korun.

„Počítáme kampaň, už se blížíme přes 100 milionů, tak jsem z toho trochu překvapený. Hlavně když to srovnám s kampaní zemanovců a ostatními,“ uvedl Babiš. Hnutí má podle něho pět stovek sponzorů i půjčku.

Až přijdou všechny faktury, hnutí podle Babiše financování zveřejní. „Měli bychom se svléct donaha a my to uděláme,“ podotkl Babiš. Vyzval k tomu i další politická uskupení.

Například ČSSD odhadovala náklady na kampaň na 90 milionů korun, KSČM chtěla vydat až 30 milionů a TOP 09 hovořila o 50 milionech. Stejnou sumu odhadovala ODS, u KDU-ČSL to bylo 30 milionů a u hnutí Úsvit 15 milionů korun. U Strany práv občanů - zemanovců, která ve volbách neuspěla, se objevovaly odhady 20 milionů korun, což ale podle Transparency International neodpovídalo masivnosti kampaně.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!