ODS dluží státu 6,5 milionu. Neplatila zdravotní a sociální pojištění | E15.cz

ODS dluží státu 6,5 milionu. Neplatila zdravotní a sociální pojištění

ODS dluží státu 6,5 milionu. Neplatila zdravotní a sociální pojištění
Předseda strany Petr Fiala
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Občanská demokratická strana neplatila několik měsíců za své zaměstnance zdravotní a sociální pojištění. Státu a zdravotním pojišťovnám dluží 6,5 milionu korun. Deníku Dnes to řekl místopředseda strany Martin Kupka. Celkem má ODS závazky po lhůtě splatnosti ve výši 42 milionů korun.

„České správě sociálního zabezpečení máme uhradit 3,6 milionu korun. Už v červnu letošního roku jsme se dohodli na splátkovém kalendáři, který dlužnou částku pokrývá splátkami do poloviny roku 2015,“ řekl deníku Kupka. Se zdravotními pojišťovnami prý strana o splátkovém kalendáři jedná a vše postupně uhradí.

Je to dědictví předchozího vedení, tvrdí Kupka

Podle Kupky jde o nesplácené dluhy dědictvím po předchozím vedení strany. „Zdědili jsme neodpovědný přístup z minulosti včetně dluhů některých oblastí a regionů. Oproti konci loňského roku jsme v současné době téměř na poloviční výši závazků po lhůtě splatnosti,“ uvedl.

Některé půjčky prý ODS musela přeúvěrovat a podařilo se jí dojednat nižší úroky. Strana také snížila počet zaměstnanců a šetří na provozu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!