Podpoříme podnikání, vzdělání i tvorbu pracovních míst, slibuje vláda | E15.cz

Podpoříme podnikání, vzdělání i tvorbu pracovních míst, slibuje vláda

Podpoříme podnikání, vzdělání i tvorbu pracovních míst, slibuje vláda
Jmenování nové vlády premiéra Bohuslava Sobotky
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Vláda se zaměří na podporu podnikání, fungování státní správy, podporu trhu práce a udržení sociálního smíru. Takové priority si koaliční kabinet sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců vytkl ve svém programovém prohlášení. Kabinet chce prosadit také dlouhodobě udržitelný penzijní systém, investice do vzdělání nebo vytvoření podmínek pro přijetí eura.

„Občan a jeho rodina by se měli v zemi cítit svobodně, spokojeně a být na ni hrdí. Živnostníci, podnikatelé a firmy by v ní měli bezpečně a svobodně podnikat, platit daně a nabízet zaměstnání,“ stojí v úvodu šestnáctistránkového textu, který by měl být prakticky finálním. „Stát pak prioritně zlepší vlastní fungování a spolu s uvedením zákona o státní službě do praxe i služby pro občany, bude si vážit daňových poplatníků a zabrání plýtvání při rozdělování peněz z jejich daní.“

Mezi své priority vláda řadí také racionalizaci hospodaření státu a audit jeho majetku, boj proti korupci, rozvoj občanské společnosti, vymahatelnost práva a nezapomíná ani na aktivní členství v Evropské unii a NATO. „Vláda se zavazuje, že bude svou činností usilovat o věcné a časové naplnění těchto resortních priorit,“ stojí také v dokumentu.

Již se budou ladit jen drobnosti

V dalších částech programového prohlášení jsou pak podrobněji specifikovány priority jednotlivých resortů, které mají „důsledně vycházet“ z koaliční smlouvy.

Návrh programového prohlášení, který v sobotu připravila skupina expertů trojice koaličních stran, dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předal předsedům koaličních partnerů Andreji Babišovi (ANO) a Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL). Ten uvedl, že nečeká, že by se na verzi, kterou obdržel, příliš měnilo. Půjde prý spíš jen o drobnosti a formality. V úterý bude o programovém prohlášení jednat tripartita, schváleno má být na mimořádném zasedání kabinetu ve středu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!