Posty za odměnu. K Zemanovi míří další Rusnokovi exministři | E15.cz

Posty za odměnu. K Zemanovi míří další Rusnokovi exministři

Posty za odměnu. K Zemanovi míří další Rusnokovi exministři
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Do týmu poradců prezidenta Miloše Zemana míří bývalí ministři Rusnokovy vlády Jan Kohout a Jiří Cienciala a také lidé spojení se Stranou práv občanů - zemanovci (SPOZ) nebo Zemanovou volební kampaní. Napsal to deník Dnes.

Zeman už dříve uvedl, že jeho poradcem pro armádu a bezpečnostní otázky se stane exministr obrany z Rusnokovy vlády Vlastimil Picek.

Kohout byl ve vládě Jiřího Rusnoka ministrem zahraničí a Cienciala ministrem průmyslu. Tiskové oddělení Pražského hradu jména nepopřelo, podrobnosti však zatím nechce uvést s tím, že o týmu se teprve jedná.

Kancelář na Hradě dostane podle deníku také Pavel Galuška, finanční ředitel společnosti Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je šéfporadce prezidenta Martin Nejedlý. Galuška pomáhal s účty jak SPOZ, tak s těmi z prezidentské kampaně.

Podle MfD prezidentská kancelář jedná i s dalšími bývalými ministry. Všichni by měli nastoupit jako externí poradci do vznikajícího analytického odboru, který bude připravovat prezidenta na jednání a veřejná vystoupení. Jeho členem by se podle dřívějších informací médií měl stát také bývalý místopředseda SPOZ Radek Augustin, který za Rusnoka vedl úřad vlády.

Hradní poradce Picek může mít problém s bezpečnostní prověrkou

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!