Zemanovi sponzoři z kampaně kryli skutečné dárce | E15.cz

Zemanovi sponzoři z kampaně kryli skutečné dárce

Zemanovi sponzoři z kampaně kryli skutečné dárce
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
pav

Někteří sponzoři prezidentské kampaně Miloše Zemana pouze kryli skutečné dárce peněz. Například předseda představenstva břeclavské firmy F&K&B Jiří Klimovič tvrdí, že darovaných 150 tisíc korun neposlal za sebe, ale za obchodního partnera. Upozornily na to dnešní Hospodářské noviny.

„Figuruje také mezi sponzory, ale nechtěl, aby bylo vidět, že tam toho dává tolik,“ odmítá Klimovič prozradit jméno dárce. Jak dodal, skutečný sponzor prý zná lidi z okolí Zemana a strany SPOZ.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář pochyby o financování kampaně odmítá. „Pokud pan Klimovič říká, že ho o to někdo požádal, nevidím v tom něco tak špatného. Pro mě je to transparentní, jasná záležitost. Máme smlouvu s firmou, která transparentně poslala peníze. To je vše,“ sdělil deníku Mynář.

Mezi sponzory jsou údajně i lidé, kteří Zemanovi sice peníze poslali, ale přiznávají, že to nebyl jejich nápad. „O politiku se vůbec nezajímám, peníze jsem dal na popud známého,“ popsal Martin Hicl, spolumajitel firmy Hicl. Jméno známého neprozradil, podle Hospodářských noviny by jím ale mohl být Hiclův společník z firmy DeNe Trade Radek Němec, který Zemanovi poslal dva týdny před Hiclem.

Zeman měl ze všech kandidátů nejnákladnější kampaň. Mynář již dříve uvedl, že Zemanovy výdaje představovaly zhruba 37,2 milionu korun. Náklady Zemanova nejvážnějšího soupeře, vicepremiéra a předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, byly vyčísleny na 36,3 milionu koruny.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!