Pohonné hmoty opět zdražily, vrátily se k 3,5letým maximům | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Pohonné hmoty opět zdražily, vrátily se k 3,5letým maximům

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku za poslední týden opět mírně zdražily. Cena benzinu Natural 95 stoupla proti minulé středě o pět haléřů na 33,43 koruny za litr. Nafta byla dražší o čtyři haléře, motoristé za ni ve středu platili v průměru 32,58 koruny za litr.. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ceny se tak vrátily na úroveň ze začátku června, kdy byly nejvyšší za posledních 3,5 roku.

Nejdražší paliva zůstávají v Praze, kde benzin řidiči natankují za průměrných 34,36 koruny za litr a naftu za 33,48 koruny za litr. V žádném jiném regionu Česka se průměrná cena benzinu zatím nedostala přes 34 korun za litr. Nafta je za více než 33 korun ještě v kraji Vysočina.

Naopak nejméně platí řidiči za benzin v Královéhradeckém kraji, kde čerpací stanice nabízejí litr v průměru za 33 korun. Stejně tak nafta tam vyjde nejlevněji, stojí 32,13 koruny za litr.

Ceny u čerpacích stanic rostly od konce března, v některých týdnech o více než padesátník. Po dvouapůlměsíčním růstu vystoupaly počátkem června na nejvyšší úroveň za zhruba 3,5 roku, v polovině června se trend otočil.

Inflace opět zrychlila. Spotřebitelské ceny v červnu stouply o 2,6 procenta

 

Mzdová kalkulačka