Soukromé miniponorky za desítky milionů. Na trh má jít i člun, co se změní na ponorku za dvě minuty
Milionáři mají novou hračku. Dávno pryč jsou doby, kdy jim stačil luxusní bourák v garáži a jachta v přístavu, teď frčí soukromé miniponorky! Ty se dají v klidu umístit na loď, nebo i přepravovat za autem a majitelům umožňují komfortní prozkoumávání podmořského života na vlastní pěst, kdykoliv se jim zachce. Nejde však o zrovna levnou záležitost.
Rolls Royce Koa Phantom. Lepší auto nenajdete
Ve světě, který je ovládán luxusním zbožím určeným pro masovou spotřebu, je uvedení zakázkového vozu Rolls-Royce Phantom Extended oslavou skutečného luxusu. Spolupráce mezi klientem a designerským týmem Rolls-Royce Bespoke podnítila spojení mistrovského řemesla a nejlepších materiálů, což vedlo ke stvoření velmi osobního odkazu. Pro zapáleného automobilového nadšence Jacka Boyda Smithe mladšího je tímto odkazem Rolls-Royce Phantom Extended s neobvyklými detaily ze vzácného druhu dřeva Koa Wood.
Český návrhář Černý navrhl svůj vlastní Lexus
Módní návrhář Jan Černý se stal novým ambasadorem automobilky Lexus. Připojil se tak ke Zdeňku Pohlreichovi nebo Tereze Ramba. Jako první si však svůj vůz také navrhl. Jeho Lexus UX zdobí motiv Rorschachova testu, typický i pro oblečení, které Jan pod vlastní značkou navrhuje.
Vesmírná stanice Mir v kostce. Fakta a snímky dokumentující život a zkázu chlouby sovětské kosmonautiky
Sovětská vesmírná stanice Mir měla Zemi obíhat jen tři až pět let, nakonec ale na orbitu strávila dlouhých 15 let. Ve vzdálenosti cca 400 kilometrů od zemského povrchu obíhala celkem 5519 dní a dlouhou dobu tak držela rekord v délce pobytu ve vesmíru (pro srovnání ISS má momentálně přes 8 tisíc). Celkem naši planetu oběhla 86331krát a za tu dobu se na ní vystřídalo 104 kosmonautů z různých zemí a dodnes se pyšní několika rekordy.
H&M Edition by Héctor Bellerín - nová kolekce
Kolaborace a spojení značky H&M s designéry a známými tvářemi jsou vždycky jednou z nejzábavěnšjích módních věcí. Značka už ale nevybírá jen mezi dalšími domy, ale nyní se spojila i s Héctorem Bellerínem, jedním z nejvíce inspirativních fotbalistů na světě.
Nejdražší jachty světa: Loď plná zlata a platiny, plovoucí město i Abramovičova luxusní pevnost
Plovoucí pevnosti plné okázalého přepychu a absolutního komfortu. Jachty nejbohatších mužů světa s přehledem strčí do kapsy i honosné rodinné vily. Samozřejmostí je několik palub a pokojů pro hosty, designový interiér s nejmodernějšími přístroji, bazény, vířivky, tělocvična, či kino. Vyjímkou nejsou ani interiér ze zlata a diamantů, neprůstřelná okna, helipady či miniaturní podmořské ponorky. A k tomu všemu obří posádka, která se stará o to, aby se VIP hosté měli jako v bavlnce.
Navštivte otevřenou výstavu Kryštofa Hoška i v době korony
Muzeum Kampa otevírá své nádvoří a zpřístupňuje tak veřejnosti výstavu soch umělce Kryštofa Hoška. I přes zavřenou galerii mohou návštěvníci a kolemjdoucí objevit mladého autora, který ve svém díle často kriticky reaguje na společenskou situaci a politické dění. Ikonické véčko na znamení vítězství nebo všemi používaný lajk v jeho případě však tvoří ruka obrovského imaginárního kostlivce. 
Krize restaurací v Čechách. Na prodej jsou i ty na prestižních adresách poblíž Pražského hradu, v lázních či na Stodolní
Je tomu rok, co celým světem včetně Česka začala zmítat koronavirová epidemie, která zasáhla do životů každého. Jedním z nejpostiženějších oborů je restaurační byznys, který se už několik měsíců kvůli vládním opatřením a odlivu turistů potýká s drastickým propadem tržeb. Mnoho z provozovatelů se proto rozhodlo svůj podnik raději ukončit.
Jak zvládnout FOMO: Najít vnitřního Karla a přát druhým
Strach z toho, že něco zmeškáme, že nám něco uteče, že u něčeho nebudeme, že něco ztratíme či nezískáme, se anglicky nazývá Fear of missing out, ve zkratce FOMO. Syndrom uzavírajících dveří známe dobře ve spojením s krizí středního věku. Současná doba v nás podněcuje FOMO i jinak. V souvislosti s pandemií COVID-19, která nám v mnohém brání, nebo třeba ve spojení se sociálními sítěmi.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin
Když se spojí dvě české značky, které jsou primárně založené na kvalitě, může vzniknout jen něco skvělého. Výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s módní značkou CHATTY a společně připravili limitku merche Festka x CHATTY v podobě triček a mikin.
Jediný soukromý Boeing 787 Dreamliner: Úplně jiný požitek z letu pro miliardáře
Boeing 787 Dreamliner s kapacitou 240 až 336 pasažérů patří k nejběžnějším dopravním letadlům, které se z hlediska komfortu cestujících nijak zvlášť neliší od konkurence. Existuje však i ve speciální úpravě pro vyvolené, o níž si většina lidí může nechat jen zdát. Nahlédněte s námi do útrob jediného soukromého Dreamlineru, kterým miliardáři brázdí nebe nad námi.
Patek Philippe představil čtyři nové modely v kolekci Grand Complications
Chytré hodinky jsou možná příhodné, ale nikdy nenahradí krásu pořádných hodinek a pocit z jejich nošení. Málokterá hodinářská manufaktura na světě má takovou prestiž jako Patek Philippe. Už více než století si značka udržuje místo na pomyslné špičce vysoké hodinařiny díky hodinkám s komplikacemi, tedy funkcemi, které dokáží měřit něco více než jen prostý čas.
Zahřejte se v tomhle počasí dobrým drinkem - Negroni
Hořké, sladké, ovocné i kořeněné. Takové jsou chutě legendárního koktejlu Negroni, který je na světě již přes sto let. Současné počasí je na něj naprosto ideální. Venku je mráz, tak si namíchejte kvalitní drink, nohy na horu a vyčistěte si hlavu.