Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN

Gurmet

Zajděte si na drink do The Artisan Bar
Spousta koktejl barů na vyšší úrovni může působit občas až příliš strojeně A pokud se přímo nevyznáte, člověk může být automaticky nervózní. To ale není případ The Artisan Baru, který se nově otevřeel v pražském hotelu Marriot.
Pánové, jděte se napít vody
Když jste dítě, myslíte si, že dospělý nápoj je káva. Jakmile jste v pubertě, dospělým nápojem se zdá alkohol. Ale až když skutečně dospějete, zjistíte, že celou dobu byla tímto nápojem voda. 
Zajděte si na slávky během Prague mussel week do vyhlášených podniků
Dobře a správně připravené slávky jsou jeden z vrcholů nekomplikované gastronomie. V klasickém receptu s bílým vínem je zvládne uvařit každý, ve trocchu složitějších receptech je lepší ochutnat je na osvědčených místech. A na to je ideální navštívit některé z vybraných restaurací během Prague mussel week. 
Namíchejte si doma drink, kterým si zlepšíte sobotu: Tom Collins
V roce 1875 koloval v New Yorku malý vtip. Bavili se jím gentlemani po barech a šířilo se to rychleji než nahá fotka Kim K. Pokud vedle vás seděl někdo cizí, jen jste se ho zeptal, jestli zná Toma Collinse. Pokud řekl že ne, opáčili jste tím, že by ho dotyčný měl znát, protože o něm Tom prý vypráví opravdu hrozné věci.
Kam si zajít na nejlepší brunch v šesti různých městech
Brunch je ideální trávení sobotních nebo nedělních ran. Můžete se v klidu vyspat, pak se dobelhat na něco extrémně dobrého a navíc je naprosto společensky přijatelné začít se opíjet mimosou už před obědem. Letos moc dovolených asi nebude, ale malý výlet po naší zemi vás nezabije. A v každém městě si můžete zajít na brunch. 
Jak si namíchat nepřekonatelné martini
Oscar Wilde řekl, že správně uvázaná kravata je prvním důležitým krokem v životě muže. My říkáme, že schopnost namíchat perfektní martini koktejl je tím druhým. Jakmile mluvíme o pití, martini je vrchol sofistikovanosti a stylu. 
Jak si i doma připravit skvělou kávu
Připravit doma opravdu dobrou kávu je úkon srovnatelný s pokusem v rámci a anorganické chemie. Nicméně pokud máte správné vybavení a vědomosti, může to být exkluzivní. Nadruhou stranu, nepotřebujete vybavení jako dvoupákový kávovar nebo filtr vody. 
Nejlepší druhy ginu, které musí znát každý snob na pití
Alkohol je jako lidi. Někteří vám přinášejí radost a potěšení, z dalších jen bolí hlava. A člověk logicky nechce trávit čas s někým, kdo mu způsobí jen kocovinu a nefunkčnost celý další den. Proto, a to platí i u lidí i u alkoholu, je lepší investovat do kvality.