Gurmet

Už jen 5 hodin můžete přispívat na Centrum Paraple na HitHitu
Letos máte jedinečnou příležitost stát se součástí charitativního projektu Aukční lahve Pilsner Urquell, který již devátým rokem pomáhá Centru Paraple a lidem s poškozením míchy. Každoročně se v předvánočním čase draží deset aukčních lahví vyrobených předními českými designéry a skláři.
5 rad jak si doma načepovat pivo
Současná doba nepřeje posezení v hospodě, fotbal můžeme sledovat maximálně u televize a o návštěvě koncertu, klubu nebo vesnické zábavy si teď taky můžeme nechat jen zdát. Zkrátka všechno, co nás baví a u čeho si vždy s chutí dáme jedno čepované, je silně omezené.
Tequila. Vše, co potřebujete o tomto "nebezpečném alkoholu" vědět
Tequila si v poslední době získává lepší místo. Skoro se až zdá, že se možná dostane za hranici ginu a stane se nejstylovějším drinkem. Tequila totiž nemusí znamenat jen black out a bolest hlavy ráno. Tequila naopak může znamenat kvalitu, dobré pití a také skvělé drinky. I proto ji začala dělat i Tesla. 
Našli jsme zdravé důvody, proč si dát několik káv denně
Kdysi dávno se někde na dálném východě díval pastevec, jak kozy jedí bobule z divné rostliny a všiml si, že jsou čilejší. A svět od té doby nebyl stejný. On se totiž díval na to, jak kozy jedí kávové bobule. Pak je zkusili uvařit s vodou a vznikl nápoj, bez kterého by většina z nás neexistovala. 
Zajděte si na drink do The Artisan Bar
Spousta koktejl barů na vyšší úrovni může působit občas až příliš strojeně A pokud se přímo nevyznáte, člověk může být automaticky nervózní. To ale není případ The Artisan Baru, který se nově otevřel v pražském hotelu Marriot.
Pánové, jděte se napít vody
Když jste dítě, myslíte si, že dospělý nápoj je káva. Jakmile jste v pubertě, dospělým nápojem se zdá alkohol. Ale až když skutečně dospějete, zjistíte, že celou dobu byla tímto nápojem voda. 
Zajděte si na slávky během Prague mussel week do vyhlášených podniků
Dobře a správně připravené slávky jsou jeden z vrcholů nekomplikované gastronomie. V klasickém receptu s bílým vínem je zvládne uvařit každý, ve trocchu složitějších receptech je lepší ochutnat je na osvědčených místech. A na to je ideální navštívit některé z vybraných restaurací během Prague mussel week. 
Namíchejte si doma drink, kterým si zlepšíte sobotu: Tom Collins
V roce 1875 koloval v New Yorku malý vtip. Bavili se jím gentlemani po barech a šířilo se to rychleji než nahá fotka Kim K. Pokud vedle vás seděl někdo cizí, jen jste se ho zeptal, jestli zná Toma Collinse. Pokud řekl že ne, opáčili jste tím, že by ho dotyčný měl znát, protože o něm Tom prý vypráví opravdu hrozné věci.
Kam si zajít na nejlepší brunch v šesti různých městech
Brunch je ideální trávení sobotních nebo nedělních ran. Můžete se v klidu vyspat, pak se dobelhat na něco extrémně dobrého a navíc je naprosto společensky přijatelné začít se opíjet mimosou už před obědem. Letos moc dovolených asi nebude, ale malý výlet po naší zemi vás nezabije. A v každém městě si můžete zajít na brunch. 
Jak si namíchat nepřekonatelné martini
Oscar Wilde řekl, že správně uvázaná kravata je prvním důležitým krokem v životě muže. My říkáme, že schopnost namíchat perfektní martini koktejl je tím druhým. Jakmile mluvíme o pití, martini je vrchol sofistikovanosti a stylu. 
Jak si i doma připravit skvělou kávu
Připravit doma opravdu dobrou kávu je úkon srovnatelný s pokusem v rámci a anorganické chemie. Nicméně pokud máte správné vybavení a vědomosti, může to být exkluzivní. Nadruhou stranu, nepotřebujete vybavení jako dvoupákový kávovar nebo filtr vody.