Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN

Superlife

Největší africký slum Kibera: Milion lidí v absolutní chudobě
Chudoba, teroristické gangy, drogy a násilí. Taková je Kibera, největší slum afrického kontinentu s milionem obyvatel. Přestože je Keňa na subsaharské poměry jednou z nejbezpečnějších a nejbohatších zemí, na jihozápadním okraji hlavního města Nairobi se nachází místo, ve kterém je lidská touha po štěstí nedostižným snem. Místo nebezpečné, přesto poutavé.
OBRAZEM: Fascinující snímky ukrajinského dobrodruha ze střech mrakodrapů i vrcholu zakázané pyramidy
Fotograf, vášnivý cestovatel a především odvážlivec, který závratěmi rozhodně netrpí. Pro ukrajinského dobrodruha Vitaliye Raskalova jsou výstupy na vrcholy těch nejvyšších budov světa denním chlebem a své počínání sdílí na sociálních sítích pod projektem On The Roofs. Mladý Ukrajinec vešel ve známost v roce 2013, když ilegálně vystoupal na pyramidy v Gíze.
V Česku startuje nový booking server trevor.cz
Start-up trevor.cz, který tento týden spouští web a první kampaň, je server zaměřený na booking kurátorsky prověřených ubytování u nás. Startuje s 200 lokalitami a chce růst nejen u nás, ale i mezinárodně. Kromě klasické rezervace si může návštěvník prohlédnout video příběh ke každému jednotlivému místu, která tým trevor.cz osobně objíždí a hodnotí. 
15 zážitkových dárků, mezi kterými si vybere každý chlap: Jízda v tanku, let stíhačkou i stav beztíže
Dost bylo pletených ponožek a pánské kosmetiky. Co darovat na Štědrý den mužskému pokolení? Stále větší oblibě se těší zážitkové dárky, kterým vévodí především adrenalinové aktivity. Na serverech nabízejících zážitky čeká na obdarované jízda tankem, let stíhačkou, Bungee jumping či tandemový seskok s padákem. Klidnější povahy však potěší i pivní lázně.
Profesor Roman Zachoval o Movemberu a rakovině prostaty
Karcinom prostaty je u českých mužů už několik let nejrozšířenějším typem nádorového onemocnění. Lékaři každoročně diagnostikují kolem 7500 až 8000 nových případů. Paradoxem je, že podle průzkumu pro Nadační fond Muži proti rakovině realizovaného u příležitosti dalšího ročníku charitativní a osvětové kampaně Movember, se ženy v prevenci onemocnění rakoviny prostaty orientují mnohem lépe než samotní muži.
Dejte si pleť po létě do pořádku a připravte ji na zimu
Podzim je tu a my jsme se plynule přesunuli zase zpátky domů, stejně jako tomu bylo na jaře. Můžete si číst, cvičit doma, péct chleba, začít pít alkohol už ráno. Je to na vás. Můžete si ale také najít chvliku a trochu se věnovat svému obličeji, koneckonců to (a čisté boty) je naše vizitka. 
Ověřené způsoby, kterými vyléčit kocovinu
Hospody zavřené na bůh ví jak dlouho a jak jsme viděli při minulém lockdown, dokonce i češi zvládli zvýšit spotřebu alkoholu. Nicméně nejsme tady ve skupině anonymních alkoholiků. Každý někdy potřebuje zresetovat mozek. 
Klenotnická značka Cartier se připojuje k organizaci The Lion's Share Fund
Globální oteplování, změny klimatu, pytláctví a hromadné vymírání živočišných druhů jsou asi největší hrozby, kterým lidstvo čelí. Jakákoliv pomoc je vždy vítaná a i z toho důvodů vzniká víc a víc společností a organizací, které se připojují ke společnému boji. I proto se ikonická klenotnická značka Cartier připojila k iniciativě The Lion's Share Fund. 
4 věci, které by měl mít stylový muž doma
Bydlení je stejně důležitá součást životního stylu jako auto nebo šatník. Jedno nefunguje bez druhého. Neříkáme, že materie je to nejdůležitější – všichni víme, že to nejdůležitější na světě je dobré PR – ale pokud chcete žít na určité úrovni, o tyto věci se budete starat.