Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Kvalita nebroušených diamantů a jejich dělení probíhá nejčastěji v diamantové metropoli, Antwerpách Hodnocení kvality broušeného kamene Nově připravený program, díky kterému může zákazník sledovat původ a kompletní cestu diamantu, kterou kámen urazil

4

fotografií

Značka Tiffany & Co. spouští program kompletní sledovatelnosti diamantů - od dolu až ke šperku

S

Společnost Tiffany & Co. v říjnu učiní bezprecedentní krok v oblasti sledovatelnosti původu diamantů, protože začne sdílet informace o celé cestě, kterou při svém vzniku urazí její nově získané, individuálně registrované diamanty (0,18 karátů nebo větší). Je to v celém šperkařském odvětví vůbec poprvé, kdy budou poskytnuty informace o tom, v jaké zemi jsou jednotlivé kameny upravovány a zasazovány do šperků.

Tento krok navazuje na oznámení z roku 2019, že se Tiffany stane prvním výrobcem luxusních šperků na světě, který bude poskytovat informace o původu (regionu nebo zemích původu) svých individuálně registrovaných diamantů. Zvyšováním transparentnosti a sdílením informací o celé cestě, kterou její diamanty při svém vzniku urazí, značka Tiffany posiluje svůj závazek zajistit, aby každý krok, který její výrobky urazí na své cestě, přispíval k blahobytu lidí i planety.

U každého nově získaného, individuálně registrovaného diamantu zákazníci značky Tiffany získají informace o regionu původu spolu s informací o tom, kde došlo k broušení a leštění diamantu, jeho hodnocení, k zajištění a ke kontrole jeho kvality i k zasazení do šperku. Tyto informace bude možné získat od každého autorizovaného prodejce a budou vytištěny v certifikátu diamantu značky Tiffany. 

Kvalita nebroušených diamantů a jejich dělení probíhá nejčastěji v diamantové metropoli, AntwerpáchKvalita nebroušených diamantů a jejich dělení probíhá nejčastěji v diamantové metropoli, AntwerpáchAutor: Tiffany & Co

Tiffany stojí v čele celého odvětví a vnáší mimořádně vysokou úroveň transparentnosti do svého dodavatelského řetězce diamantů. Značka má mezi výrobci luxusních šperků ve světě jedinečné postavení, protože po celém světě vlastní a provozuje pět svých vlastních dílen zabývajících se leštěním diamantů. V těchto dílnách téměř 1 500 řemeslníků společnosti Tiffany vytrvale hledá dokonalý brus, aby bylo možné dosáhnout nejen vysoké karátové hmotnosti, ale také co nejvyššího lesku, disperze světla a třpytu. Díky vlastním diamantovým dílnám v Belgii, na Mauriciu, v Botswaně, ve Vietnamu a v Kambodži i gemologické laboratoři Tiffany v New Yorku a pěti šperkařským dílnám v Severní Americe může Tiffany zajistit splnění vlastních mimořádně vysokých standardů. 

Hodnocení kvality broušeného kameneHodnocení kvality broušeného kameneAutor: Tiffany & Co.

Tím, že nabízí tuto míru transparentnosti dodavatelského řetězce, se Tiffany odlišuje. Tato transparentnost nemá mezi výrobci luxusních šperků ve světě obdoby a bylo jí dosaženo investicemi do vertikální integrace trvajícími více než 20 let. Tento model vertikální integrace umožňuje dosahovat standardů řemeslné zručnosti, bezpečného a zdravého pracovního prostředí, ekonomického rozvoje jednotlivých komunit a sledovatelnosti dodavatelského řetězce. 

Autor: Tiffany & Co.

Přičteme-li k tomu také filantropické aktivity nadace The Tiffany & Co. Foundation, která během 20 let rozdělila 85 mil. dolarů, je Tiffany & Co. opravdovým průkopníkem v udržitelném luxusu.

Nově připravený program, díky kterému může zákazník sledovat původ a kompletní cestu diamantu, kterou kámen urazilNově připravený program, díky kterému může zákazník sledovat původ a kompletní cestu diamantu, kterou kámen urazilAutor: Tiffany & Co

Související články
Největší diamantový důl světa se po téměř 40 letech zavře
Největší diamantový důl světa Argyle proslulý růžovými a červenými diamanty bude po téměř čtyřech desetiletích uzavřen. Rozhodl o tom jeho vlastník, nadnárodní těžařský gigant Rio Tinto, protože zásoby ekonomicky rentabilních kamenů se chýlí ke konci. Řada makléřů, bank i konkurentů předpokládá, že konec Argyle by mohl nastartovat růst cen, které klesají už osm let.
Diamant Pink Legacy míří do dražby, cena může přesáhnout miliardu
Za 30 až 50 milionů dolarů (692 milionů až 1,2 miliardy korun) by se mohl v aukční síni Christie's v Ženevě vydražit růžkový diamant Pink Legacy, který má téměř 19 karátů. Je to největší diamant kategorie fancy vivid, jaký kdy aukční síň Christie's v dražbě nabídla. Do této skupiny se řadí diamanty, které mají nejvyšší možnou koncentraci dané barvy.
V čem se liší zirkon od briliantu? Pozor, hlavní rozdíl nespočívá jen v ceně
Když přijde na výběr prstenu, u některých lidí rozhoduje namísto srdce především cena. A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč dotyční „šetřílkové“ upřednostňují právě zirkony před brilianty. Při snaze ušetřit však pamatujte, že rozdíl netkví pouze v ceně. Co činí brilianty tak vzácnými a nenahraditelnými a dají se vůbec od zirkonů snadno rozeznat?