Glosa Petra Peška: Mzdové rovnostářství

4/3
Přehled fotografií
Zavřít
  • Někteří pracovníci České pošty v Brně mají pocit, že by měli dostávat stejnou mzdu jako kolegové na stejných pozicích v Praze. Chystají proto na svého zaměstnavatele žaloby.
    Někteří pracovníci České pošty v Brně mají pocit, že by měli dostávat stejnou mzdu jako kolegové na stejných pozicích v Praze. Chystají proto na svého zaměstnavatele žaloby.| Zdroj: profimedia.cz
  • Odbory České pošty se opírají o ustanovení zákoníku práce, konkrétně o paragraf číslo 110. Ten mluví jasně: „Za stejnou práci nebo za práci stejné hodnoty přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda, plat nebo odměna z dohody.“
    Odbory České pošty se opírají o ustanovení zákoníku práce, konkrétně o paragraf číslo 110. Ten mluví jasně: „Za stejnou práci nebo za práci stejné hodnoty přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda, plat nebo odměna z dohody.“| Zdroj: Martin Sekanina
  • Vynucování mzdového rovnostářství ve firmách působících v tržních podmínkách je nesmysl. Uškodí to nejen firmám, pro něž to bude znamenat vyšší náklady – dorovnávalo by se samozřejmě směrem nahoru, píše analytik deníku E15 Petr Pešek.
    Vynucování mzdového rovnostářství ve firmách působících v tržních podmínkách je nesmysl. Uškodí to nejen firmám, pro něž to bude znamenat vyšší náklady – dorovnávalo by se samozřejmě směrem nahoru, píše analytik deníku E15 Petr Pešek.| Zdroj: Blesk: Jakub Poláček
Někteří pracovníci České pošty v Brně mají pocit, že by měli dostávat stejnou mzdu jako kolegové na stejných pozicích v Praze. Chystají proto na svého zaměstnavatele žaloby.
Odbory České pošty se opírají o ustanovení zákoníku práce, konkrétně o paragraf číslo 110. Ten mluví jasně: „Za stejnou práci nebo za práci stejné hodnoty přísluší všem zaměstnancům u zaměstnavatele stejná mzda, plat nebo odměna z dohody.“
Vynucování mzdového rovnostářství ve firmách působících v tržních podmínkách je nesmysl. Uškodí to nejen firmám, pro něž to bude znamenat vyšší náklady – dorovnávalo by se samozřejmě směrem nahoru, píše analytik deníku E15 Petr Pešek.