Abertamy obdarovaly karlovarskou nemocnici | E15.cz

Abertamy obdarovaly karlovarskou nemocnici

red

Čtyři zánovní koženkové lavice a speciální křeslo pro zubní rentgen po zrušené zubní ordinaci darovalo město Abertamy Karlovarské krajské nemocnici.

„V Abertamech nám odešel zubař do důchodu a nového bychom sháněli nesmírně těžko, spíše bychom ho nesehnali. A jelikož si obyvatelé našeho města zvykli jezdit k novému zubaři do Perninku, bylo zbytečné nadále držet prázdnou ordinaci. Prostory jsme proto vyhradili pro jiný prospěšný účel a část zařízení, které bylo v dobrém stavu, jsme nabídli krajské nemocnici,“ vysvětlil starosta Abertam Zdeněk Lakatoš.
Zařízení tak nyní bude opět sloužit pacientům, a to v nově zrekonstruovaných prostorách zubní pohotovosti v Karlových Varech ve Zbrojnické ulici. „Jsme za celé vedení města velice rádi, že věci budou sloužit pacientům i nadále,“ dodal Lakatoš.
Karlovarská nemocnice tímto darem ušetřila přibližně sedm tisíc korun za nákup nového vybavení. „Opět se ukázalo, že kdo chce nemocnici účelně pomoci, nemusí hned sahat pro horentní sumy. Zařízení bude sloužit pacientům z celého kraje, včetně obyvatel Abertam, takže rozhodnutí vedení obce považuji za přínosné i pro vlastní občany,“ uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Jiří Fojtík.

Autor: red
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!