Administrativní centrum FUTURAMA BUSINESS PARK | E15.cz

Administrativní centrum FUTURAMA BUSINESS PARK

Společnost IMMORENT ČR zahájila výstavbu nového administrativního centra Futurama Business Park v pražském Karlíně v blízkosti metra Invalidovna. Ambiciózní projekt vyroste na celkové ploše pozemku 27 780 m2 mezi ulicemi Sokolovská, Moláková a Za Invalidovnou.

Pět kancelářských budov projektu Futurama Business Park nabídne po svém dokončení více než 40 000 m2 kancelářských ploch k pronájmu. První fáze zahrnuje výstavbu dvou kancelářských objektů a budovu s restaurací, kavárnou a kantýnou, které nabídnou plochu 16 000 m2. Dokončení první fáze výstavby se předpokládá v květnu 2009. Dokončení celé výstavby Futurama Business Parku se předpokládá v roce 2011. Součástí areálu bude 497 podzemních parkovacích míst a zhruba 40 parkovacích míst s venkovním stáním.

#####Industriální Karlín

IMMORENTU se v roce 2005 podařilo zakoupit v rámci veřejné soutěže pozemky a budovy bývalého statistického úřadu, na nichž Futurama Business Park vyroste. „Ke spolupráci jsme přizvali architekta Vladimíra Krátkého ve spolupráci s architektonickým atelierem Studio Acht,“ říká ing. Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR.

Futurama Business Park navazuje svojí architekturou na industriální odkaz a charakter Karlína. Čtyři budovy s půdorysnou stopou ve tvaru písmene U jsou tvořeny pětipodlažními cihlovými bloky s fasádou z režného zdiva. Výrazným prvkem jsou uskočená okna různých šířek, která svou pravidelnou nepravidelností osvěžují fasádu budov. Poslední budova, uzavírající areál z jižní strany, je svým provedením ze skla a kovu v přímém kontrastu s dominantním prvkem cihly.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!