Advent ve městě: koledy, trhy a dobroty | E15.cz

Advent ve městě: koledy, trhy a dobroty

Prosinec bude ve Frýdku-Místku bohatý na adventní a vánoční akce.

Cukroví, medovina nebo klobásy provoní obě náměstí ve Frýdku-Místku. Předvánoční čas vstoupí do města tento pátek, kdy se ve tři hodiny odpoledne se na místeckém náměstí Svobody rozzáří obří vánoční strom. „Tradiční akce s názvem Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček, bude letos ve znamení čertovského řádění,“ přiblížila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.
Dvanáct metrů vysoký smrk ze čtvrti Riviera s barevnými žárovkami bude do Tří králů svítit také na Zámeckém náměstí ve Frýdku. O poznání rušněji ale bude na náměstí v Místku. U tamního patnáct metrů vysokého vánočního smrku, který pracovníci technických služeb dovezli z Chlebovic, vystoupí hudební, pěvecké i divadelní soubory. Hlavní programy diváci spatří o Stříbrné a Zlaté neděli.
Na náměstí Svobody se od 6. do 23. prosince uskuteční vánoční trhy. „Ve stáncích budou převažovat výrobky symbolizující Vánoce, například proutěné zboží, svíčky a ozdoby,“ upřesnila Matějíková. Jana Rašková chodí na vánoční trhy pro nové ozdoby pravidelně. „Mám ráda tu atmosféru. Pokaždé si koupím několik ozdob a doma je zavěsím na stromeček,“ svěřila se Rašková. Z odlišných důvodů vyrazí do města strážníci a policisté. „Zaměříme se na kapesní zloděje. Nemůžeme ale být všude a lidé by měli být opatrní,“ nabádá ředitel městské policie Milan Sněhota.
Adventní menu nabízí několik koncertů vážné a duchovní hudby. Na jednom z nich zazní slavná Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Na Štěpána budou lidé na frýdeckém zámku zpívat koledy, v klubu Stolárna si poslechnou blues. S rozsvícením vánočního stromu na náměstí Svobody odstartuje každoroční dobročinná sbírka. Vybrané peníze získá nově otevřený hospic.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!