Akademické rok | E15.cz

Akademické rok

pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba

Se začátkem podzima začéná aji akademické rok na Křópalově vesokym očeni hanáckéch věd.

Sice je to očeni tak trocho ilegálni, protože eště nemá žádnó svó vesokó budovo, ale to se změni za chvilo, až verostó v Olmiko novy mrakodrape. Zatím škola bodoje kvalitni očebni osnove, kery omožni stodentum jednó zastávat duležity pozice v našem státě. Třeba letos otevřeny kurz Zákulisniho chováni. Katedre politike a divadelnich věd vetvořile unikatni osnove oboro, keré nemá obdobe v celé republice, snad ani v éů.

Studenti si osvojijó dar mlovit a přitom nic neřict. Naočijó se navařet horkó kašo, chodit kolem nich jak baleťáci a ani troško se nepopálet. Scénografi jim předaji návyke, jak nastavovat zrcadlo a svitit tak, abe veožile fyzikálniho jevo, že pod svicnem je tma.V kurzo kupeckéch počtu zvládnó počétat velky čisla a aji provize. Každé z frekventantu dostane takovy jazekovy školeni, že se mo jazek nezamoce ani kdež bode jak káre.
V praktickéch cvičenich se zdokonali v práce s nužkama (střiháni pásek) a aji v práce s nožem (porcováni medvěda). To je totiž nezbytné předpoklad k temo, abe o státnic dokázale z hovna oplyst bič.

A nebela be to sóčasná škola, kdebe toť nebela možnosť vecestovat do zahraniči a porovnat svoje schopnostě se stodentama tamnich alma mater. Atraktivni bode třeba vyměna se španělskéma studentama univerzite Dona Quijota v Madrido. Kurz „ Vechcané muže močit aji proti větro“ přenese poznatke, kery se mužó hodit aji doma.

Není divo, že studentu je hafol a mist jen pár. Nezbévá, než držet palce všem, keři be rádi konečně strávile pět let studia něčeho, co dává smysl a dostale se sitem talentovek a přijimaček do prvniho ročnika. Za pár let nám ti mladi vetřó zrak!

tonek.melhoba@seznam.cz

Autor: pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!