Americký Dell hodlá v Číně investovat 125 miliard dolarů | E15.cz

Americký Dell hodlá v Číně investovat 125 miliard dolarů

Americký Dell hodlá v Číně investovat 125 miliard dolarů
Dell
• 
ZDROJ: Jan Sedlák

ČTK

Americký výrobce osobních počítačů Dell hodlá během příštích pěti let investovat v Číně 125 miliard dolarů (zhruba tři biliony korun). Oznámil to dnes generální ředitel podniku Michael Dell. Firma tak pokračuje ve své expanzi na čínském trhu. Čína je pro podnik druhým největším trhem po Spojených státech.

„Dell přijme za svůj princip „V Číně, pro Čínu“ a strategii společnosti Dell China bude důkladně integrovat s národní politikou,“ řekl Dell. Firma bude v Číně dál rozšiřovat svůj tým pro výzkum a vývoj. „Internet je novým motorem budoucího růstu čínské ekonomiky a jeho potenciál je neomezený,“ dodal šéf podniku.

Společnost už v roce 2010 oznámila, že během deseti let hodlá v Číně investovat 250 miliard dolarů. Podle agentury Reuters ale není jasné, zda je dnes ohlášených 125 miliard dolarů součástí této částky.

Dell v Číně působí už asi 20 let. Firma je třetím největším výrobcem osobních počítačů na světě za čínským konkurentem Lenovo Group a americkým rivalem Hewlett-Packard.

Zpráva o plánovaných investicích Dellu přichází v době obav ze zpomalování růstu čínské ekonomiky. Hrubý domácí produkt Číny loni vzrostl o 7,3 procenta, což bylo nejpomalejší tempo za téměř čtvrt století.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!