Apartmány - chaty současnosti! | E15.cz

Apartmány - chaty současnosti!

Dnes se říká rekreačnímu přebývání - druhé bydlení - někdo má dokonce už i třetí. Proč ne. V chalupaření jsme nadále nedostižní. I když si někteří stěžují na nízký příjem a jsou nespokojení, tak nakonec z vyprávění slyšíte, že kromě bytu mají i tu chatu či chalupu.

Kdyby jim bylo - co se týče financí - ouvej, situaci by určitě řešili. Na začátku devadesátých let šla předpověď tím směrem, že teď už toho chalupaření Češi zanechají, že začnou jezdit po penzionech, rodinných hotýlcích, poznávat svoji zemi a země přilehlé, že využijí možnosti volně cestovat. To ano, začali cestovat - v přímořských městech se mluvilo a mluví češtinou, vzdálené exotické krajiny uvítaly návštěvníky z České republiky stejně jako z jiného konce světa. Chaty a chalupy se však masivně prodávat nezačaly.

A jak je to s ježděním po penzionech a hotelích dnes? Bohužel nevalně. Nadále platí, stejně jako v minulém režimu, že tady služby nefungují a nějak se jim nedaří. Pokud někdo penzion provozuje, nesnaží se získat hosta znovu, aby se mohl do té úžasné české krajiny vracet. Buď se snaží ošulit snídani, to je klasická věc, nebo lidé vykonávající servis se tváří, jako by to dělali za trest, takže jejich přístup otráví všechny, kteří se tu ubytují… Smutné.

Poláci po rekreačním bydlení touží, Španělé vymýšlejí nové a nové normy pro turistický ruch a tím pádem pro nakupování druhého bydlení. Rakušáci preferují, aby to bylo hotové bydlení a nemuseli nic rekonstruovat. Koupit, zařídit a užívat si - to je hlavní kritérium. A jaké jsou odhady pro vývoj? Asi se všichni potkáme v golf resortech. Ty rostou jako houby po dešti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!