Areál bývalé přádelny v Náchodě jde do dražby za 25 milionů korun | E15.cz

Areál bývalé přádelny v Náchodě jde do dražby za 25 milionů korun

Areál bývalé přádelny bavlny v Náchodě jde do dražby za vyvolávací cenu 25 milionů korun. Hodnotu několika budov a strojního zařízení odhadl znalec na 30 milionů korun. Textilní společnost Bartoň ukončila výrobu přízí v Náchodě na podzim minulého roku kvůli nedostatku peněz. Peníze z prodeje chce firma použít k ozdravění zbytku podniku.

Dražba se koná 29. března v sídle dražební společnosti Gaute v Brně. Rozsáhlý areál textilky v Náchodě leží v blízkosti mezinárodního silničního tahu E 67 z Hradce Králové do polské Wroclawi. Celková výměra pozemků s dvěma velkými budovami a několika drobnými stavbami je 20.738 metrů čtverečních.

Přízi firma v přádelně vyráběla nepřetržitě od roku 1906. Nepotřebné stroje z přádelny podnik začal prodávat již na konci roku 2008. Textilka nadále podniká v objektu tkalcovny a úpravny v Náchodě - Bražci. Tam již loni přesunula i své vedení. Loni v červnu měla firma asi 110 zaměstnanců, v listopadu propustila zhruba 50 zaměstnanců závodu v Náchodě. V roce 2008 utrpěla firma, jejímž majoritním akcionářem je restituent Josef Bartoň-Dobenín, ztrátu 36 milionů korun. Výroční zpráva za minulý rok dosud ve sbírce listin není. V letech 2007 a 2006 skončila ve ztrátách pět a čtyři miliony korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!