Areál bývalého Montasu v Hradci Králové je na prodej za 85 milionů korun | E15.cz

Areál bývalého Montasu v Hradci Králové je na prodej za 85 milionů korun

Rozsáhlý průmyslový areál bývalých strojíren Montas nedaleko centra stotisícového Hradce Králové je na prodej za 85,2 milionu korun. Prodávat se bude v dubnu v dražbě jako majetek zkrachovalé společnosti Europrofi CZ. Dražbu navrhl insolvenční správce Europrofi CZ.

Areál v blízkosti řeky Labe má rozlohu téměř čtyř hektarů a skládá se z výrobních hal, skladových a administrativních prostor a manipulačních ploch. Nyní jsou části areálu pronajaté třem desítkám subjektů. Původní strojírny Montas zkrachovaly a ukončily výrobu již v roce 1998.

Podle náměstka hradeckého primátora Josefa Malíře by mohl být areál zajímavou příležitostí pro investora, který by jej chtěl využít například pro služby, občanskou vybavenost, kanceláře či drobnou výrobu. „V úvahu by mohla přicházet i přestavba na bydlení,“ řekl Malíř. V územním plánu města je areál nyní zanesen jako plochy výroby. Pro jeho případné jiné využití by byla potřeba změna územního plánu. Radnice by se přitom podle Malíře změně nebránila, protože jejím zájmem je vytěsnit průmyslovou výrobu ze středu města a přispět k novému využití starých průmyslových areálů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!