Areály zkrachovalého Slovmlýnu byly vydraženy za 28 milionů korun | E15.cz

Areály zkrachovalého Slovmlýnu byly vydraženy za 28 milionů korun

Trojici areálů po zkrachovalém výrobci olejů a krmných směsí Slovmlýn z Velké nad Veličkou nový majitel vydražil 5. ledna za vyvolávací cenu 28 milionů korun. Veřejné dražby se zúčastnil pouze jeden zájemce, řekl Josef Machů z dražební společnosti Prokonzulta. Firma, jež je od srpna v konkurzu, dluží věřitelům kolem 600 milionů korun, uspokojeny tak budou nároky jen u zlomku věřitelů.

Odhadní cena dvou areálů na území obce Velké nad Veličkou a jednoho v Lipově na Hodonínsku činí 31,386.300 korun. Jde o technologická zařízení na lisování, rafinaci a skladování surovin, areál v Lipově sloužil ke stáčení nafty a methylesteru řepkového oleje. Všechny budovy jsou ale delší dobu nevyužívané a ve špatném stavu.

„Nárok na peníze mají zajištění věřitelé, v tomto případě jsou to pouze banky. Kromě vydražených nemovitostí firma vlastní ještě další pozemky, naprostá většina majetku ale leží ve výrobních areálech,“ řekl Indra.

Ředitel hodonínského pracovního úřadu Vladimír Štáva už dříve řekl, že příčinou ukončení výroby a propouštění jsou podle majitele firmy problémy se silnou korunou. Velkou částku dluží Slovmlýn například zemědělskému podniku ZZN Pomoraví. Dluh má i vůči hodonínskému úřadu práce. Podle dostupných informací utržil Slovmlýn v roce 2005 přes 880 milionů korun a vykázal zisk přes 5,6 milionu korun. Novější čísla nejsou k dispozici.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!