Armáda prodává nepotřebné nemovitosti, nabízí i zámek | E15.cz

Armáda prodává nepotřebné nemovitosti, nabízí i zámek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Armáda se zbavuje 34 nepotřebných nemovitostí za celkem 300 milionů korun. Cena nemovitostí ve zveřejněném inzerátu se pohybuje od 50 tisíc do 79 milionů korun za letiště u Tábora. Na prodej je například středočeský zámek Červené Pečky za více než pět milionů.

Zájemci o armádní nemovitosti mohou zakoupit kasárna Svatý Tomáš v jihočeské Přední Výtoni za 8,5 milionu korun, tankovou střelnici u Jihlavy za 13,5 milionu korun, kasárna pod vrchem Radobýl v Litoměřicích za 33 milionů či areál vojenské nemocnice v Klatovech za 22,6 milionu korun. Vojáci prodávají také skladové haly v Hůrách u Českých Budějovic. Za dvě budovy požadují 2,75 milionu. Školicí a rekreační zařízení v Hojsově Stráži vyjde na pět milionů korun. Ubytovna v Klatovech na necelých 22 milionů korun. Informace k výběrovému řízení na zjištění zájemce o koupi nemovitého majetku byly uveřejněny na internetových stránkách. Podrobné informace o objektech spolu s podmínkami prodeje a termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce jsou k dispozici na stejné webové adrese.

Za dva týdny budou zveřejněny obchodní soutěže na prodej nepotřebného movitého majetku. Armáda nabídne například raketomety včetně nábojů a protitankové miny, jež bude zájemce muset odebrat po celcích. Jednotlivě budou prodávána bojová průzkumná vozidla, obojživelné transportéry, bojová vozidla pěchoty, tanky T 72 a vyprošťovací tanky. Vojáci nabídnou ke koupi i minovací vozidla. Nabízená technika bude určena k vývozu do zahraničí. Pro tuzemsko pak zůstanou některá vozidla radiačního a chemického průzkumu a hasicí vozy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video