Automaty nefungují kvůli žvýkačkám | E15.cz

Automaty nefungují kvůli žvýkačkám

Jihlavští zloději přišli na nový trik, jak obelstít automaty na prodej jízdenek a obrat je o peníze.

Přesně v den, kdy v Jihlavě uplynulo sto let od založení městské hromadné dopravy, nefungovaly ve městě některé automaty na jízdenky. Z pěti strojů nešly v jednu chvíli dva. Důvod? Vedení dopravního
podniku tvrdí, že je někdo poškozuje záměrně, aby se obohatil.
Zloději totiž přišli na nový způsob, jak z automatu dostat peníze, aniž by použili hrubou sílu. „Do prostoru, kde se vhazují mince, vloží žvýkačku a ta pak s vhozením dalších mincí propadne do automatu. Žvýkačka pak způsobí to, že se mince v automatu hromadí a nepropadnou ven,“ popsal ředitel dopravního podniku Josef Vilím. „Cestující nedostane ani jízdenku ani peníze,“ dodal Vilím.
Zloději pak podle něj už stačí jen drát, kterým vytáhne žvýkačku a vysypou se mu i peníze.

„Jsou to jenom stroje“

„Stalo se nám to právě minulou středu u automatu na Masarykově náměstí. Byla tam žvýkačka a v tubusu na peníze pětatřicet korun,“ vysvětlil Vilím. Druhým nefunkčním automatem byl v poslední srpnovou středu výdejní stroj před autobusovým nádražím. Jeden z cestujících se z něj marně snažil vydolovat jízdenku. Po zmáčknutí požadavku na lístek se rozsvítila červená kontrolka a na displeji se objevil nápis, že je automat mimo provoz. „Kde mám teď sehnat jízdenku, když se nedá koupit ani v trafice na nádraží,“ rozčiloval se před strojem návštěvník Jihlavy Jiří Procházka. „Je to technické zařízení, takže se občas porouchá,“ poznamenal ředitel Vilím.
Nefunkční automaty nejsou ale jediný problém, který lidem v městské dopravě vadí.

Jak se jezdí jihlavskou hromadnou dopravou, čtěte v aktuálním čísle Sedmičky na stranách 2 a 3.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!