Baketbal? To je pro rodiče levná záležitost | E15.cz

Baketbal? To je pro rodiče levná záležitost

Chcete, aby vaše dítě sportovalo? A nevíte, jaké odvětví je nejlepší pro něj, ale i pro vás?

Sedmička přináší nový seriál. Každý týden nabídne rodičům jeden sport a ukáže možnosti, které skýtají města v Polabí.

První díl má jasného favorita. Žádnému sportu se v regionu nedaří tak, jako basketbalu. Nymburk je českým mistrem, nejvyšší soutěž se hraje i v Kolíně a Poděbradech.

Pokud chcete přihlásit dítě do basketbalového oddílu v Nymburce, stačí zavolat jedné z trenérek přípravky a po domluvě přijít na trénink do haly Biosu.

„Teď máme družstvo ročníků 2000 až 2002, v září otevřeme nové pro ročníky 2003 a 2004,“ říká šéftrenér mládeže z klubu ČEZ Basketball Nymburk Jiří Růžička.

Ne všechny děti ovšem uspějí. „Nejdřív každého vyzkoušíme. Ale šanci má každý velkou, protože dětí není mnoho,“ vysvětluje Růžička.

A co malý basketbalista potřebuje? „Basketbalové boty, trenýrky, černé a bílé tričko,“ počítá trenér. Základní vybavení se tedy dá pořídit za pár stovek.

„A pak se samozřejmě platí členské příspěvky. To jsou dva tisíce za rok, tedy úplné minimum. Třeba v porovnání s hokejem vyjde basketbal velmi levně,“ láká talenty Růžička.

Nové hráče vítají i v Kolíně. „Pokud mají rodiče zájem, stačí zavolat a domluvit se. Máme týmy pro všechny věkové kategorie, pro chlapce i pro děvčata,“ říká šéftrenérka mládeže BC Kolín Ivana Koláčná.

V Kolíně navíc pro děti připravují letní tábor. „Každý rok na něj jezdí okolo sedmdesáti dětí z našeho oddílu,“ doplňuje Koláčná.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!