Bambules okouzluje dětské publikum | E15.cz

Bambules okouzluje dětské publikum

Každé představení mají plný sál. Jejich pohádky lákají o některých nedělích do Městského domu kultury desítky dětí.

Šárka Drabová vede amatérský divadelní soubor Bambules už sedm let. Ten celkem funguje už dvanáctým rokem. Nejen že sama hraje, ale pro divadlo dokázala nadchnout i své tři dcery. Ty spolu s dalšími patnácti mladými herci těší nacvičenými pohádkami karvinské děti.
„V souboru hraju už šest let. Ze začátku jsem hrála jen samé „křoví“, jako třeba muchomůrky v trávě, ale musím říct, že i to mě bavilo. Dnes už hraji princezny i zvířata. Moc se těším na roli prasátka, která mě teď čeká,“ říká o svém působení v Bambulesu třináctiletá Veronika Drabová. Na zkouškách i na jevišti zažívají mladí herci spoustu legrace. „Samozřejmě se mi za ty čtyři roky, co hraji, stalo, že mi vypadl text nebo jsem se rozesmál. Když zapomenu slova, začnu improvizovat. Hlavní je dodržet myšlenku scény. A ten smích? Hlavně, když se publikum směje s námi,“ říká s nadhledem sedmnáctiletý Martin Foltyn.
„V souboru opravdu táhneme za jeden provaz a hraní děti baví. S takovými lidmi se moc dobře spolupracuje,“ tvrdí Drabová. „Zkoušíme dvakrát týdně a zažijeme přitom spoustu legrace. Ale upřímně musím říci, že tak dva týdny před premiérou je vždycky trochu dusno. Ale to musí být. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehce na bojišti. O to větší radost mají všichni po představení,“ říká Drabová.
Bambules zahraje v kulturním domě už tuto neděli odpoledne, ve tři hodiny a o půl čtvrté v malém sále pohádku O Smolíčkovi.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!