Baseballisté chtějí do baráže | E15.cz

Baseballisté chtějí do baráže

Frýdecko-místečtí baseballisté chtějí na podzim zaútočit na první místo v Severomoravské divizi.

Po jarní části patří mužům baseballového klubu Klasik druhá příčka za vedoucí Ostravou. Během podzimních utkání se pokusí svěřenci trenéra Marcela Pardíka před svého soka dostat a zajistit si tak účast v baráži o druhou ligu.

Chtějí výš, ale nemůžou

Baseballisté Frýdku-Místku chtějí v druhé polovině sezony vystřídat Ostravu na vedoucí pozici Severomoravské divize. „Doufáme, že se na podzim před Ostravu dostaneme. Baráž hrajeme vlastně každý rok. Proto se do ní chceme probojovat také letos,“ vysvětluje hrající trenér BK Klasik Marcel Pardík. I kdyby se baseballistům podařilo postoupit, druhou ligu by si s největší pravděpodobností nezahráli. „Bohužel vyšší soutěž než Severomoravskou divizi nyní hrát nemůžeme. Nemáme na to zázemí. Naše hřiště nesplňuje předepsaná kritéria. Kdybychom v baráži uspěli, museli bychom druhou ligu hrát někde jinde. Určitě ne ve Frýdku-Místku,“ konstatuje Pardík.

Baseball hrají pro radost

Družstvo BK Klasik trénuje dvakrát týdně. „Trénujeme vždycky v úterý a v pátek. Nadhazovači navíc ještě ve čtvrtek. O víkendech hrajeme zápasy. Hráči pracují nebo ještě studují na vysoké škole. Nemáme peníze, abychom je platili, takže je to formou naprostého amatérismu. Když si vyberou školu někde jinde, tak potom hrají za jiné oddíly,“ popisuje situaci Pardík. Trenéry může těšit fakt, že mnoho odchovanců frýdecko-místeckého baseballu obléká dres extraligových družstev. „Někteří se na závěr kariéry vracejí a snaží se svému mateřskému týmu ještě pomoct. Taky jsem hrával za Ostravu a nyní ještě působím ve Frýdku. Snažím se mladším spoluhráčům předat zkušenosti a pomoct jim stále se zlepšovat,“ uvedl Pardík.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!